صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰  ، 
شناسه خبر : ۳۰۸۸۷۸
1ـ در کنار اسرائیل مقابل ایران ایستاده‌ایم
«مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا که برای دیدار با مقامات صهیونیست، به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده، با حضور در «کنست» رژیم صهیونیستی سخنرانی کرد و با ادعای اینکه ایران یک حکومت دیکتاتوری است، گفت: آمریکا با اسرائیل همکاری خواهد کرد تا با ایران مقابله کند. وی در ادامه ادعاهای بی‌پایه و اساسش درباره ایران اظهار داشت: ایران در تلاش است جهان عرب را به دست بگیرد. ایران برنامه هسته‌ای مخفی داشت و اکنون نیز در حال توسعه برنامه موشکی بالستیک است. معاون رئیس‌جمهور آمریکا با «فاجعه» نامیدن توافق هسته‌ای ایران، گفت: آمریکا دیگر این توافق را تأیید نخواهد کرد. پنس افزود: با رهبری ترامپ، تلاش می‌کنیم محدودیت‌های مؤثر و بادوامی را بر برنامه موشکی ایران اعمال کنیم. وی تأکید کرد: اگر توافق به سرعت اصلاح نشود، آمریکا از آن خارج می‌شود. وی خطاب به رژیم صهیونیستی تأیید کرد: آمریکا اجازه نمی‌دهد ایران به سلاح هسته‌ای دست یابد. همچنین به جز توافق هسته‌ای، دیگر اقدامات ثبات‌زدای ایران را هم تحمل نمی‌کنیم.

2ـ طفره موگرینی از پاسخ درباره «کارگروه اصلاح برجام»
فدریکا موگرینی پس از دیدار با «محمود عباس»، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین در بروکسل، در جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران حاضر شد. خبرنگار وال‌استریت‌ژورنال پس از سؤال اول خود که به مذاکرات اسرائیل ـ فلسطین مربوط بود، پرسید: «سؤال دوم من به ایران مربوط می‌شود. تیلرسون در لندن با بوریس جانسون دیدار کرد. او گفت کارگروهی راه انداخته تا در چارچوب آن مباحثات لازم درباره ‌آنچه او و ترامپ به آن توافقات جانبی می‌گویند را پیگیری کند. آیا صحبت کردن درباره یک توافق جانبی ـ نه مذاکره مجدد بر سر برجام ـ برای شما واقع‌بینانه است؟» موگرینی گفت: «قانون من این است که وقتی دو سؤال مطرح می‌شود خودم انتخاب می‌کنم کدام یکی را جواب بدهم. امروز هم استثنایی وجود ندارد، بابت این متأسفم. به پرسش اول‌ شما (درباره مذاکرات سازش) که به جلسه امروز هم مربوط می‌شود، پاسخ می‌دهم.»

3ـ دستاوردتراشی برای برجام!
روزنامه قانون در مطلبی با عنوان «الگوی ماندگار و مشکل‌گشای برجام»، نوشت: «تیم مذاکره‌کننده ظریف در ابتدای دولت یازدهم با مخابره پیامی جدید به دنیا، موجبات تغییر سیاست دیپلماتیک روسیه، چین، ترکیه و اتحادیه اروپا و... را فراهم آورد. این رویکرد جدید، ضمن خروج دولت از انزوای دیپلماتیک، شرایط ایران در دفاع از ملت مظلوم سوریه و عراق و حمایت از جبهه مقاومت را به ‌شکل چشمگیری بهبود بخشید و همه معادلات دولت اوباما را در منطقه به ‌نفع ایران تغییر داد.»(!) گفتنی است، چندی پیش هم روزنامه آرمان در مطلبی با عنوان «برجام و پیروزی بر داعش» نوشته بود: «پیروزی بر داعش در بخش مهمی حاصل گشایش‌های اقتصادی و سیاسی ناشی از برجام بوده است. اگر برجام نبود، داعش بود.»(!)

4ـ مسئولیت‌پذیر باشید
روزنامه اصلاح‌طلب بهار در گزارشی با عنوان «پرواز دلار» با انتقاد از عملکرد دولت در حوزه ارز نوشت: «رئیس بانک مرکزی در اظهارنظری افزایش نرخ دلار را در این روزها طبیعی عنوان کرده است! «طبیعی» نامیدن افزایش نگران‌کننده نرخ ارز در این روزها، یا سکوت و بی‌عملی موجود در تیم اقتصادی به طور طبیعی نخواهد توانست سبب تغییری در این وضعیت شود. به نظر می‌آید که لازم است رئیس کل بانک مرکزی و دیگر مسئولان اقتصادی دولت رفتاری مسئولیت‌پذیرانه از خود نشان داده و به جای مخفی شدن از رسانه‌ها یا دادن پاسخ‌هایی از سر رفع تکلیف، برنامه‌های خود برای حل‌وفصل این مسئله و همچنین دلایل این بی‌ثباتی ارزی را برای مردم تشریح کنند.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات