صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۹  ، 
شناسه خبر : ۳۳۲۸۱۴
گروه‌های مقاومت فلسطین ضمن محکوم کردن سفر وزیرخارجه رژیم صهیونیستی به مغرب تاکید کردند که آمریکا و اسرائیل نمی‌توانند اراده ملت فلسطین برای احقاق حقوقشان را بشکنند.

به گزارش روزنامه فلسطین الیوم، گروه‌های مقاومت فلسطین سفر «یائید لاپید» وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی به مغرب را محکوم کرده و افتتاح دفتر ارتباطات رژیم صهیونیستی در مغرب را جنایتی علیه آرامان و فداکاری‌های ملت فلسطین و امت عربی و اسلامی دانستند.

گروه‌های مقاومت فلسطین با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که افتتاح دفتر ارتباطات رژیم‌صهیونیستی در مغرب بیانگر میزان انحطاط اخلاقی سازشکاران عرب است و افتتاح دفاتر و مراکز رژیم اشغالگر صهیونیستی در کشورهای عربی مغایر با آرمان‌ها و خواسته‌های ملت‌های امت اسلامی برای آزادی فلسطین و رها شدن از شر اشغالگران صهیونیست است.

این گروه‌ها همچنین درباره تلاش‌ها برای احیای دور تازه مذاکرات سازش میان رژیم اشغالگر صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کردند که هرگونه توافقی که مسیر این مذاکرات را باز و همکاری امنیتی میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم اشغالگر را در خدمت صهیونیستها تقویت کنند مشکوک و غیر قابل قبول است.

گروه‌های مقاومت فلسطین تاکید کردند که سیاست‌های ایالات متحده و رژیم صهیونیستی هرگز نمی‌تواند مردم ما را از پایبندی به حقوق خود در سرزمین خودشان و دفاع از آن با همه امکانات موجود منصرف کند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که مسئله اسرای قهرمان فلسطینی همچنان یک نماد برای افراد آزاده و شریف است.

«طارق سلمی» سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در محکومیت سفر وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به مغرب اظهار داشت، عادی سازی روابط با دشمن صهیونیستی سیاستی شکست خورده است که برخاسته از اراده ملت‌های عربی و اسلامی نیست و در تضاد با خواسته‌های ملت‌ها مبنی بر آزادسازی فلسطین و اخراج رژیم صهیونیستی است.

لاپید که روز گذشته تل‌آویو را به مقصد مغرب ترک کرد، قرار است که با برخی مقامات مغربی از جمله «ناصر بوریطه» وزیر خارجه این کشور دیدار کند.

در این سفر «آلون اوشبیز» مدیر کل وزارتخارجه رژیم صهیونستی، «مائیر کوهن» وزیر رفاه اجتماعی این رژیم و «رام بن باراک» رئیس کمیته خارجی و امنیت کنست رژیم صهیونیستی، یائیر لاپید را همراهی می‌کنند.

در این حال برخی تحلیلگران دیدار لاپید با «سعدالدین العثمانی» نخست وزیر مغرب را بعید دانسته‌اند، زیرا وی مواضع ضد عادی سازی با رژیم صهیونیستی دارد.

بعد از امارات متحده عربی، بحرین و سودان، پادشاهی مغرب (مراکش) چهارمین کشوری بود که به قطار عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی پیوست. همانند سه کشور قبلی، برقراری روابط دیپلماتیک میان رباط و تل آویو با درخواست و وساطت دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت ایالات متحده صورت گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات