صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱  ، 
شناسه خبر : ۳۳۳۴۱۳

همزمان با افزایش حملات تروریست‌های داعش به مواضع نظامیان در چندین استان عراق، یک فرمانده الحشد الشعبی در استان کرکوک بدون ذکر نام خود، گفت که تررویست‌ها به سلاح‌های جدید و پیشرفته مجهز شده‌اند.
او به وبگاه شفق نیوز گفت که تروریست‌ها در مقایسه با سال‌های گذشته خطرناک‌تر شده و در مناطق جنوب غرب کرکوک، سلاح‌های تک تیرانداز جدید و قدرتمند و سلاح‌های نیمه سنگین به دست آورده‌اند و شرایط امنیتی در روستاهای جنوب غرب کرکوک ملتهب است.
این فرمانده عراقی در ادامه از حمله تروریست‌های داعش مشابه حمله شب گذشته در ناحیه «الرشاد» در استان کرکوک که ۱۳ کشته از نیروهای پلیس فدرال بر جا گذاشت هشدار داد و گفت که تحرکات داعش در اطراف نواحی الرشاد و الریاض در منطقه «الحویجه» افزایش یافته و لازم است تا تاکتیک‌‌های نظامی تغییر یابد و با روند فعلی، نیروهای امنیتی در تیررس حملات داعش قرار دارند.
در این راستا «ارشد الصالحی» نماینده پارلمان عراق هم در خصوص تحرکات داعش هشدار داد و گفت که حملات اخیر نشانه خطرناکی از بازگشت فعالیت‌های تروریستی داعش است.
با وجود اینکه با آزادسازی شهر موصل در ژوئن ۲۰۱۷ خلافت ادعایی داعش نیز به پایان رسید، اما تروریست‌ها با فرار به مناطق کوهستانی و بیابانی در استان‌های نینوی، صلاح‌الدین، کرکوک، دیالی و الانبار، هر از گاهی در قالب هسته‌های خاموش به مواضع نیروهای نظامی و غیر نظامیان یورش می‌برند. این حملات در حالی است که نیروهای امنیتی و الحشدالشعبی به طور هفتگی عملیات‌های جست‌و‌جو و پاکسازی در استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین، دیالی، الانبار و موصل دارند.
هفته قبل نیز نیروهای امنیتی عراق ضمن دفع حمله تروریست‌های داعش در استان صلاح‌الدین، متحمل ۶ مجروح شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات