صفحه نخست >>  عمومی >> یادداشت کوتاه
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰  ، 
شناسه خبر : ۳۴۰۲۱۷
برهم زدن ارامش و امنیت روانی جامعه یکی از اصلی ترین برنامه های دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران می باشد
پایگاه بصیرت / گروه بین المللی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصیرت برهم زدن ارامش و امنیت روانی جامعه یکی از اصلی ترین برنامه های دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران می باشد. بر این اساس اتاق فکر غرب بیشترین هزینه را درحوزه رسانه انجام داد تا قدرت ادراکی جامعه را دچار خطای محاسباتی انجام دهد و در نتیجه جنگ داخلی به راه بیندازد. نکته جالب آن است که پنتاگون امروز با هشتگ زنی و فعالیت در توئیتر جنگ آنلاین علیه کشورمان را مدیریت می کند و این نشان دهنده تغییر قاعده جنگ در دنیای امروزی است. از این رو به بهانه ناآرامی های اخیر در ایران، کیت کلانبرگ روزنامه نگار تحقیقی در یادداشتی که در اختیار شبکه پرس تی وی قرار داده است، نوشت؛
" از زمان آغاز ناآرامی‌ها در ایران در هفته گذشته، هکرها بار دیگر به طور گسترده این کشور را همراه با ادعاهایی مبنی بر حملات سایبری موفق هدف قرار داده‌اند.
 تحقیقات نشان می‌دهد بسیاری از حساب‌های کاربری که در این ماجرا نقش داشتند، بعد از تاریخ 16 سپتامبر (25 شهریور) ساخته‌ شده‌اند که موجب برانگیخته شدن تردید‌ها در خصوص اینکه این حساب‌ها بات یا ترول‌های اینترنتی هستند، شده است؛ حساب‌هایی که به دست عاملان ناشناخته و مشکوک هدایت می‌شوند."
 شایان ذکر است که در تاریخ 19 سپتامبر، روزنامه واشنگتن پست فاش ساخت که واحد فرماندهی مرکزی پنتاگون "بعد از اینکه برخی از حساب‎های جعلی این واحد لو رفته و توسط فیسبوک مسدود  شدند، در حال تحقیق در مورد فعالیت‌های آنلاین جنگ روانی این فرماندهی است. در بین حساب‌های بسته شده، یک حساب خبری به چشم می‌خورد که خبرهای «صدای آمریکای فارسی» را انتشار می‌داد.
ایران، به دلایل واضحی، هدف اصلی تشکیلات «تغییر رژیم» تحت حمایت آمریکا بوده است. بین سال‌های 2016 تا 2022، آمریکا اسپانسر 51 طرح مجزا به هزینه 5 میلیون دلار در این خصوص بوده است."
" همانطور که رالف مک‌گی، افشاگر سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) گفته است، تحریک نگرانی‌های فریبکارانه در خصوص حقوق بشر راهبرد نهادینه شده و اسب تروژان آمریکا و اولین قدم از عملیات سازمان «موقوفه ملی برای دموکراسی» این کشور برای تغییر رژیم است.
 سازمان «موقوفه ملی برای دموکراسی» آمریکا، یک آژانس دولتی ست که در سال 1983 تشکیل شد و نیروی محرکه اصلی در انقلاب‌های رنگی بوده است."
 این واقعیت که این سازمان از نزدیک تحولات ایران را دنبال می‌کند کاملا آشکار است. در سپتامبر 22، این سازمان از کسانی مشتاق به "پوشش اعتراضات فزاینده "در ایران هستند، خواست که بنیاد عبدالرحمان برومند، از سازمان‌های وابسته به موقوفه ملی برای دموکراسی را دنبال کنند.
  بدون تردید اقدامات بنیاد عبدالرحمان در راستای تلاش‌های موقوفه ملی برای دموکراسی جهت استفاده ابزاری از حقوقدانان در ایران به عنوان سربازان پیاده نظام این موقوفه است.
 در این فرایند، راهبردهای گوناگون نبرد سایبری و جنگ روانی غرب با هم همپوشانی پیدا کرده و یکدیگر را تکمیل می‌کنند و بر همین اساس می‌توان با اطمینان گفت آشوب پیش آمده در ایران منشا خارجی داشته و از همانجا هدایت و تشدید می‌شود و هدف از آن براندازی دولتی دردسرساز (برای غرب) است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات