پایگاه خبری تحلیلی بصیرت

ویژه ها
حملات مکرر ترکیه و انفعال عراق

حملات مکرر ترکیه و انفعال عراق

دولت عراق در شرایط بغرنجی بسر می برد و با مشکلات متعدد مربوط به مرحله پساجنگ، ضعف شدید اقتصادی، حضور و دخالت اشغالگران آمریکایی و نیز وابستگی تجاری و آبی به ترکیه مواجه است.
تیر خلاص به قدرت آمریکا

تیر خلاص به قدرت آمریکا

قبل از آمریکا، بیشتر رژیم صهیونیستی به دنبال ترور افراد و مسئولان بلندپایه کشورها بود، سیاستی که بیشتر ناتوانی و ضعف ایدئولوژیک رژیم صهیونیستی را اثبات می‌کرد. حال پا گذاشتن آمریکا در مسیر رژیم صهیونیستی، بیانگر قدرت روبه افول آمریکایی‌هاست
پروژه ناامن سازی روانی
صبح صادق انفجار در مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی‌روشن نطنز و سناریوی رسانه‌ای دشمنان را بررسی می‌کند

پروژه ناامن سازی روانی

هر چند تحلیل‌گران و رسانه‌های صهیونیستی نیز کوشش کردند از این قافله عقب نمانند و اقدام هوایی این رژیم را مسبب انفجار اعلام کردند؛ با این حال مقامات رسمی این رژیم تاکنون درباره دست داشتن آنها در این حادثه هیچ گونه اظهارنظری نکرده‌اند.
قطب نما 142 | برجام و هشدارهای رهبری

قطب نما 142 | برجام و هشدارهای رهبری

در شرایط امروز که ابعاد معامله نامتوازن برجام بر همگان آشکار شده است ، حتی جریان های حامی برجام که روزها در مدح برجام نطقها گفته اند و تیترها زده اند علیه آن شروع به انتقاد کرده اند و برای فرار از پاسخگویی از حمایت های رهبر معظم انقلاب از مراحل مختلف برجام سخن به میان آورده اند بی آنکه از هشدارهای معظم...
اهمیت ایجاد شبکه ملی اطلاعات

اهمیت ایجاد شبکه ملی اطلاعات

برای مثال دولت ژاپن از سال ۲۰۰۰ میلادی مقدمات شبکه‌ای ملی را بر مبنای شبکه ارتباط از راه دور بسیار قوی با پهنای باند ایجاد کرد و هم اکنون ژاپنی‌ها از داشتن سریع‌ترین خدمات پهنای باند جهان و با صرف کمترین هزینه برای آن، بسیار راضی هستند.
دست‌های ناپاک دست از سر سینما هم برنمی‌دارند!
چرایی ورود پول‌های کثیف به سینما را بررسی می‌کند؛

دست‌های ناپاک دست از سر سینما هم برنمی‌دارند!

نباید فراموش کرد که ورود پول‌های کثیف می تواند به هنر و فرهنگ و در نتیجه سبک زندگی مردم در درازمدت و حتی گاهی در کوتاه مدت ضربه بسیار مهلکی بزند. زیرا ورود این گونه پول‌ها حتی معادلات قراردادهای حرفه‌ای را نیز تغییر می‌دهد.
ضرورت اجرای مرحله دوم سهام عدالت

ضرورت اجرای مرحله دوم سهام عدالت

دولت با بدعهدی خود سهم یك میلیون تومانی دولت قبل را به حدود 500 هزار تومان كاهش داد و چیزی حدود سه میلیون نفر از سهامداران عدالت، مالك سهام‌های یك میلیون تومانی شدند اما همین سهام‌های 500هزار تومانی امروز ارزشی بین 12 تا 32 میلیون تومان دارند.
رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس:

مجلس یازدهم «مظهر امید و انتظار مردم»

رهبر انقلاب «تورم، کاهش ارزش پول ملی، گرانی‌های بی‌منطق، مشکلات بنگاه‌های تولیدی و مشکلات ناشی از تحریم‌ها» را از جمله مسائلی خواندند که سختی معیشت را بویژه برای طبقات پایین و متوسط به همراه آورده است.
ماجرای یک ترور

ماجرای یک ترور

هدف آمریکا ایجاد تفرقه و برهم زدن اوضاع عراق در شرایط کنونی است، به ویژه آن که مذاکراتی را با دولت بغداد آغاز کرده و طرف عراقی خواهان خروج آنان از خاک این کشور است
۱
نبض روز
یادداشت
گزارش
مصاحبه
روزنامه امروز
نشریات