صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶  ، 
شناسه خبر : ۳۲۶۴۴۹
جو بایدن:
جو بایدن در اولین مصاحبه خود بعد از اعلام پیروزی وی در انتخابات سوم نوامبر اعلام کرد که به رغم حضور چهره‌های آشنا، دولت آینده او به مثابه ادامه دولت باراک اوباما نخواهد بود، چرا که آمریکا اکنون با جهان کاملاً جدید مواجه است.
جو بایدن در مصاحبه با «ام اس ان بی سی» در پاسخ به پرسشی در خصوص پیام معرفی اعضای دولت خود گفت: پیام این است؛ بازگشت آمریکا.
بایدن در ادامه افزود: ما خوشحالیم که آمریکا نقش جهانی خود را احیا می‌کند و بار دیگر کشوری خواهد بود که بر صدر میز و ائتلاف و اتحاد، بنیان خواهد کرد.
وی که به اتفاق «کامالا هریس» معاون اول خود و افرادی همچون «تونی بلینکن» و «جان کری» در این مصاحبه حاضر شده بود درباره ویژگی تیم سیاست خارجی خود گفت: این تیم، کشور ما را ایمن و امن نگه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه این تیم بازتابی از بازگشت آمریکا است، ادامه داد: آماده به دست گرفتن رهبری آمریکا، مقابله با دشمنان و رد نکردن دوستان و آماده ایستادگی برای ارزش‌هایمان هستیم.
بایدن با تاکید بر رهبری جهانی آمریکا، تماس بیش از ۱۸ تا ۲۰ نفر از سران کشورها پس از انتخابات را نشانه اشتیاق آنها برای بازگشت رهبری آمریکا دانست و از ایمن کردن آمریکا بدون درگیری‌های نظامی غیر ضروری، مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی و همچنین کنترل همه‌گیری کرونا سخن گفت.
بایدن به گزینه خود برای مدیریت اطلاعات ملی آمریکا اشاره کرد و گفت برای نخستین بار، یک زن عهده دار این مسئولیت می‌شود.
وی همچنین به نخستین زن لاتین‌تبار که قرار است عهده دار وزارت امنیت داخلی آمریکا شود و همچنین به سفیر دولت خود در سازمان ملل اشاره کرد و انتخاب آنها را «شکستن عادت گذشته» خواند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات