صفحه نخست >>  عمومی >> ویژه ها
تاریخ انتشار : ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳  ، 
شناسه خبر : ۳۳۰۳۳۷
دبیرکل حزب الله لبنان:
سیدحسن نصرالله در  سخنرانی خود  تاکید کرد می‌خواهم به همه تاکید کنم که من به بیماری کرونا مبتلا نشده‌ام و هیچ عوارضی از این بیماری در من وجود ندارد. ‎
پایگاه بصیرت / گروه بین المللی
 سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت روز جهانی قدس سخنرانی کردند.
 سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در آغاز سخنرانی خود که به مناسبت روز جهانی قدس انجام می‌دهد و در حالی که صدایش گرفته به نظر می‌رسید،  تاکید کرد که از التهاب در ریه‌های خود رنج می‌برد و این موضوع چیزی است که معمولاً به علت تغییر فصل و آب و هوا برای او پیش می‌آید.
سیدحسن نصرالله در  سخنرانی خود  تاکید کرد می‌خواهم به همه تاکید کنم که من به بیماری کرونا مبتلا نشده‌ام و هیچ عوارضی از این بیماری در من وجود ندارد. ‎

دو محور مهم سخنرانی نصرالله مرتبط با لبنان
وی در این سخنرانی اظهار داشت که در صحبت‌های امروز به  دو موضوع اساسی مرتبط با لبنان خواهد پرداخت که از منظر اسرائیل نیز حائز اهمیت است. نکته اول ترسیم مرزهای دریایی و موضوع دوم مانوری است که رژیم اسرائیل از روز یکشنبه آغاز خواهد کرد و تا چندین هفته ادامه خواهد داشت.

مقاومت لبنان در کنار ملت فلسطین قرار دارد
 دبیرکل حزب الله در این سخنرانی تاکید کرد که ثبات ملت فلسطین و  التزام این ملت به حق خود و  کنار نگذاشتن موضوع قدس یک موضوع اساسی است که به مقاومت مشروعیت می‌بخشد.
 وی در عین حال ابراز داشت که مهمترین و  پر اهمیت‌ترین موضوع  که باید در عرصه میدانی تثبیت شود، ورود نوار غزه و موشک‌هایش  به خط درگیری‌ها است.  این موضوع می تواند افق‌های بزرگی را در مسیر مقاومت باز کند.  فلسطینی‌ها نه از دولتشان و نه از قدس دست نمی‌کشند و اتفاقاتی که امروز در عرصه فلسطین و در محله «الشیخ جراح» شاهد آن هستیم دلیلی بر این موضوع است.  

نصرالله خاطرنشان کرد: ما مطمئن هستیم که ملت فلسطین شایستگی حفظ قدس و اراضی و حقوق خود را دارند. ملت فلسطین شایستگی دفاع از اراضی خود را  دارند و ما نیز در کنار آنها ایستاده‌ایم.‎

دبیرکل حزب الله لبنان از رهبران مقاومت فلسطین خواست تا همین روش را ادامه دهند؛ چرا که این موضوع باعث می شود بخشی از قواعد درگیری‌ها تغییر کند.

تمامی محاسبات  اسرائیل در موضوع ایران با شکست مواجه شده است
 نصرالله در ادامه سخنان خود تاکید کرد که تمامی محاسبات  اسرائیل در موضوع ایران با شکست مواجه شده است.  ایران از مرحله خطر عبور کرده و  حساب کردن بر روی جنگ آمریکا با ایران به پایان رسیده است. 
وی افزود که اولویت‌های بایدن متفاوت [از اسرائیل]  است و این اولویت‌ها شامل درگیری با چین و روسیه است.  همچنین بارها شرط بندی برخی رژیم‌های عربی در خصوص جنگ آمریکا با ایران نیز به بن بست خورده است.

ایران متحدین خود را نمی‌فرشد
وی ادامه داد که ایران امروز قویترین دولت در محور مقاومت به شمار می‌رود و تمامی محاسبات آمریکا و اسرائیل در خصوص ایران و  توقف فعالیت‌های هسته‌ای این کشور به بن بست خورده است.  بزرگترین واکنش ایرانی‌ها به حمله صورت‌گرفته به تاسیسات نطنز بالابردن درجه غنی سازی اورانیوم بوده که همین موضوع باعث وحشت اسرائیل شده است.‎
دبیرکل حزب الله در ادامه سخنرانی خود تاکید کرد که تجربه همکاری چهل ساله ما با ایران  ثابت کرد که این کشور متحدان خود را نمی‌فروشد.

واکنش نصرالله به موضوع گفت‌وگوهای ایران و عربستان/ از این گفت‌وگوها استقبال می‌کنیم
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع گفتگوهای ایران و عربستان اشاره و این گفتگوها را «مثبت» ارزیابی و تاکید کرد که ما با هر گفتگویی که در ایجاد آرامش در منطقه نقش داشته باشد و قدرت  محور مقاومت را تثبیت کند، موافق هستیم. ایران ضد متحدان خود  سازش نمی‌کند و کسانی که باید نگران این گفتگوها باشند متحدان ریاض هستند نه متحدان تهران. ‎

عربستان نمی‌تواند شرایط خود را به سوریه تحمیل کند
‎وی ادامه داد که بسیاری از کشورها با دولت سوریه در در ارتباط هستند. از سوی دیگر عربستان نیز نمی‌تواند شرایط خود را به سوریه در خصوص مناسبات این کشور با ایران تحمیل کند  لذا به دنبال  مذاکره با ایران است.

سوریه در مسیر بهبود شرایط قرار دارد
سید حسن نصرالله ادامه داد که سوریه نیز در مسیر بهبود شرایط قرار دارد و مهم‌ترین نقطه عطف موجود در این کشور مسائل اقتصادی است،  اما این تنها ملت سورریه نیستند که با این موضوع دست به گریبان هستند؛ بلکه ملت‌های متعددی در منطقه با این موضوع مواجه‌اند و  مصمم به پایداری و مقاومت در برابر این شرایط هستند.

اسرائیل نسبت به پیشرفت قدرت محور مقاومت در منطقه نگران است
 نصرالله یمن را بخشی  پیشرفته از محور مقاومت قلمداد کرد که  تحت فرماندهی جوان و صادقانه ای قرار دارد،  به همین علت است که امروز اسرائیل نسبت به پیشرفت قدرت محور مقاومت در منطقه نگران است.

رژیم صهیونیستی به سمت جنگ داخلی حرکت می‌کند
‎نصرالله در ادامه سخنانش تاکید کرد که محورهای دیگر که خود را  متحد نشان می‌دادند الان مشخص شده است که در حال تجزیه و فروپاشی هستند و در موضع دفاعی قرار دادند.  برخی از این محورها و ائتلاف ها در گذشته در برابر محور مقاومت و دیگر محورهای منطقه‌ای قرار داشتند و در حال حاضر دچار فروپاشی شده‌اند.  این در حالی است که رژیم اسرائیل نیز دچار بحران شده و  شکاف هایی در  دیوار [دفاعی] آن به وجود آمده است. این رژیم در حال حاضر از بحران  حاکمیتی رنج می‌برد و این موضوع یکی از نشانه های ضعف و سستی اسرائیل است.  روند تحولات در رژیم صهیونیستی این رژیم را به سمت جنگ داخلی می‌کشاند و نگرانی جدی در جامعه اسرائیل نسبت به این واقعیت وجود دارد.

رژیم صهیونیستی آمادگی مقابله با حملات موشکی جبهه مقاومت را ندارد 
وی  به حمله موشکی از سوی سوریه به نزدیکی تاسیسات هسته‌ای «دیمونا» اشاره و تاکید کرد که موشک سوری که خود را به دیمونا رساند، نگرانی گسترده‌ای را در اسرائیل ایجاد کرده است.  ارتش اسرائیل در حال حاضر در خصوص قدرت خود نسبت به مقابله با موشکهای احتمالی شلیک شده از جبهه‌های مختلف در صورت وقوع جنگ اطمینان کافی ندارد.  علاوه بر این که اسرائیلی‌ها از عملیات در کرانه باختری و ورود نوار غزه به به خط تحولات قدس نیز واهمه دارند.

دبیرکل حزب‌الله افزود که نگرانی و ضعف گسترده‌ای در نیروهای زمینی اسرائیل  دیده می‌شود و همین موضوع باعث برگزاری مانورهای متعدد نظامی توسط ارتش اسرائیل شده است.
برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات