صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶  ، 
شناسه خبر : ۳۳۶۳۱۴

به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا صبح امروز، یکشنبه در جمع طرفدارانش اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه یک رهبر باهوش است، ولی دولت فعلی ایالات متحده، برعکس، احمق است.
ترامپ در سخنرانی خود که از طریق شبکه تلویزیونی "نیوزمکس" پخش شد، گفت: «مشکل این نیست که پوتین باهوش است یا نه. البته که او رهبری باهوش است. مشکل واقعی این است که رهبران ما احمق هستند، خیلی هم احمق هستند.»
به گفته رئیس جمهور سابق آمریکا، تصمیم پوتین برای اعزام نیرو به اوکراین تحت تأثیر «خروج رقت انگیز» ارتش آمریکا از افغانستان و سایر اقدامات نابخردانه بوده است. علاوه بر این، ترامپ این عملیات ویژه را «وحشیگری که هرگز نباید رخ می‌داد» تلقی کرد.
پیش از این هم ترامپ گفته بود که برای او ناخوشایند است می بیند که ولادیمیر پوتین، رهبر روسیه چگونه جو بایدن، رئیس کنونی دولت آمریکا را به بازی گرفته است. ترامپ همچنین تصمیم روسیه برای به رسمیت شناختن مناطق خودخوانده دونتسک و لوهانسک را یک تصمیم خردمندانه نامیده بود. به گفته وی، این اقدام مسکو بسیار منطقی بود.
رئیس جمهور سابق آمریکا با اشاره به اینکه رهبر روسیه کشورش را بسیار دوست دارد، افزود که در دولت وی، آنها (ترامپ و پوتین) به خوبی با یکدیگر کنار آمده بودند.

برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات