صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱  ، 
شناسه خبر : ۳۳۷۲۵۰

آیت الله کاظم صدیقی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر تهران طی سخنانی اظهار داشت: خدای متعال خودش و بدون واسطه  به روزه داران پاداش می‌دهد. روزه داران یک ماه راه دل را طی کردند و در روز عید باید به خدا رسیده و رنگ خدا گرفته باشند.
آیت الله صدیقی ادامه داد: هر قدر ارتباط انسان با خدا بیشتر باشد، ارتباطش با خلق خدا هم گسترش پیدا می کند. لذا اگر کسی توانست وجود خود را از گناه پاک کند، رشد می کند و به اعلی علیین می‌رسد.
خطیب نماز عید فطر تهران با بیان اینکه تقوا دژ و حصن الهی است، گفت: تقوا وسوسه های شیطان را دفع می کند و شیاطین را مغلوب می کند.
صدیقی یکی از نشانه‌های قبولی روزه در عید فطر را توجه به فقرا و مستمندان است و افزود: زکات یک واجب است که شامل همه نوع عبادت مالی می‌شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله فلسطین و مبارزات فلسطینی ها با رژیم اشغالگر قدس تصریح کرد: در روز قدس هم مردم ایران و هم مردم سایر کشورهای اسلامی به میدان آمدند و حماسه آفریدند و نشان دادن مسئله فلسطین مسئله اول جهان‌ اسلام است و امت اسلامی در حمایت از فلسطین مقاوم کوتاه نمی آید. این حضور برای تثبیت گام های جوانان فلسطینی بسیار موثر است.
خطیب امروز تهران گفت: جوانان فلسطینی با عملیات‌های شهادت طلبانه عرصه را بر صهیونیستها تنگ کرده‌اند و با مقاومت و حملات جانانه اسرائیل را در انزوا و انفعال کامل قرار داده اند. لذا تنها کلید پیروزی، مقاومت است.
صدیقی ادامه داد: همین عملیات‌ها باعث شد تا صهیونیست‌ها که همیشه موضع تهاجمی داشتند، امروز از ترسشان دچار دلهره و اضطراب شوند. آنها امروز ارتشی خسته و مستاصل دارند و چهره‌های سربازانشان نشان می دهد که به پایان خط رسیده اند.
وی همچنین با اشاره به مضعیت این روزهای کشور افغانستان، خاطرنشان کرد: در ایام ماه رمضان مردم مظلوم افغانستان‌ در شهرهای مختلف آماج کینه دست پرورده‌های استکبار جهانی قرار گرفتند و صدها مسلمان با زبان روزه به خاک و خون کشیده شدند. این ماجرا به مدعیان حقوق بشر نهیب می‌زند که برای اوکراین آنطور سر و صدامی کنید و برای افغانستان و یمن سکوت می‌کنید. شما نژاد پرستید و از حقوق بشر بویی نبردید.
وی اظهار داشت: ما از هیئت حاکمه افغانستان می خواهیم این شبکه های تروریستی را شناسایی و از بین ببرند تا امنیت برای مردم افغانستان تامین شود.
آیت الله صدیقی با تبریک روز کارگر و روز معلم خاطرنشان کرد:‌ کارگر در اسلام جایگاه خاصی دارد و هیچ مکتب اندازه اسلام به قشر کارگر و کار ارزش قائل نیست.
وی با تاکید بر اینکه مهم‌تر از معیشت، مسئله تکریم کارگران است،‌ بیان داشت: گارگران در طول 43سال از آزمون‌های مختلف سرافراز بیرون آمدند و هیچ منافق و فتنه گر و آشوبگری نتوانست قشر کارگر ما را علیه انقلاب و نظام به خیابان ها بکشاند و صاحب انقلاب و شهید داده‌ها همین کارگرها هستند و باید دولت، کارفرما و کارگر همه به کمک نخبگان و دانشگاهیان وظیفه حرکت علمی را به کمک دانش‌بنیان‌ها کوتاه کنند.
وی همچنین با اشاره به روز معلم و سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری گفت: کسی که به مردم آگاهی می دهد و دانش و بینش را بالا می برد قرب و ارزش فراوانی دارد. انسان محور کائنات  است و حیات طیبه بشر به علم و معلم است لذا رسالت دستگاه های آموزشی ما بسیار سنگین است.
خطیب نماز عید فطر تهران تاکید کرد: امروز نیاز جامعه ما به معنویت و ارتباط با خدا کمتر از مسئله معیشت نیست. سرنوشت هر کشوری به آموزش وپرورش آن کشور بستگی دارد و از این دستگاه می خواهیم در کتب درسی تجدید نظر کنند.
صدیقی با بیان اینکه مردم از گرانی افسار گسیخته در رنج هستند، گفت: مردم انتظار دارند که این بست تمام بشود و با دلی راحت و با آرامش در کنار دولت و نظام فداکاری کنند. من یقین دارم دولت آنچه در توان دارد به میدان آورده است اما این نوع گرانی و فشار معیشتی درتراز و شان این دولت انقلابی نیست.
وی اظهار داشت: کنترل شبکه هایی که افسار گسیخته که عامل ناامیدی هستند و با آبروی مردم بازی می کنند، جزو مطالبات ما از مسئولان است.

برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات