صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۴  ، 
شناسه خبر : ۳۴۰۳۰۴

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا روز شنبه در سخنرانی درباره خطر وقوع جنگ جهانی سوم هشدار داد.
وی که در جمع طرفدارانش در شهر مایندن در نوادا صحبت می‌کرد، گفت: «اگر درگیری میان روسیه و اوکراین به سرعت با توافق صلحی به پایان نرسد، ممکن است جنگ جهانی سوم آغاز شود».
ترامپ در ادامه سخنرانی خود با انتقاد از سیاست خارجی «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا گفت: «اکنون جنگی میان روسیه و اوکراین داریم که احتمال دارد طی آن صدها هزار نفر کشته شوند».
وی با احمق توصیف کردن دولتمردان بایدن، اضافه کرد: «ما باید فورا خواستار مذاکراتی برای پایان دادن به جنگ در اوکراین باشیم یا اینکه به جنگ جهانی سوم خواهیم رسید و چیزی از کره زمین باقی نخواهد ماند».
چند روز پیش نیز «دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت ملی روسیه درباره پیوستن اوکراین به ناتو هشدار داد و گفت: «درخواست زلنسکی برای پیوستن (اوکراین) به ناتو، شتاب بخشیدن به آغاز جنگ جهانی سوم است».
روزنامه انگلیسی «تایمز» دوشنبه  مدعی شد که ائتلاف نظامی ناتو به اعضای خود هشدار داده روسیه قصد دارد در مرز اوکراین آزمایش اتمی انجام دهد. روزنامه ایتالیایی «لارپوبلیکا» نیز مدعی شد که ناتو با ارسال اطلاعاتی به کشورهای عضو نسبت به ماموریت زیردریایی اتمی روسی به نام «بلگورود» که حامل ابر اژدر اتمی است، هشدار داده است. 
«وادیم اسکیبیتسکی» معاون سازمان اطلاعات اوکراین نیز در اظهارنظری خطر استفاده روسیه از سلاح اتمی علیه اوکراین را «بسیار بالا» توصیف کرد و مدعی شد «برای متوقف کردن روس‌ها، ما نه تنها به سامانه‌های ضد هوایی، بلکه به سامانه‌های ضد موشکی نیاز داریم».

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات