پرونده های سیاسی
تضمین خریدی که منجر به افت تولید می‌شود!

تضمین خریدی که منجر به افت تولید می‌شود!

در نرخ های اعلامی، اثری از قیمت گذاری کارشناسی و منطبق بر تورم و افت ارزش پول ملی و افزایش هزینه های تولید دیده نمی شود و همچنان این رویه غلط و ناصحیح قیمت گذاری دستوری و خلاف عرف دیده می شود.
امنیت مان را مدیون شما هستیم

امنیت مان را مدیون شما هستیم

امیرالمؤمنین علی (ع): " لا خَیرَ ••• فی الوَطَنِ إلاّ معَ الأمنِ و المَسَرَّةِ؛ خیرى نیست••• در وطن، مگر با امنیّت و خوشى "
یکسان سازی قبور شهدا؛ طرحی که عنوان زیباسازی یافت!

یکسان سازی قبور شهدا؛ طرحی که عنوان زیباسازی یافت!

گفت همینان دیگه ! پات الآن رو یکی از قبور مطهر شهداست ! نگاه کردم دیدم همه این سطوح مسطح پر است از قبور پاک شهدا؟! ،گریه ام گرفت! گفتم چرا اینطور غریب و بی نشان اینجا افتاده اید مگر شما ها نماد ایستادگی خرمشهر نیستید؟!
آیا تورم همان گرانی است؟

آیا تورم همان گرانی است؟

فرضیه برخی اقتصاددان‌ها این است که سیاستمداران ما مبانی رفتاری، فضای ذهنی و ارزش‌های ذهنی دارند که وقتی همراه با درآمد‌های نفتی می‌شود، مشکلی به نام تورم به وجود می‌آید، در گام بعدی همان سیاستمداران از طریق دخالت در بازار‌های کلان و دخالت در بازار‌های خرد به جنگ تورم می‌روند که برآیند آن شکل‌گیری رفتار‌های همگرا در تولیدکنندگان، تجار و مصرف‌کنندگان می‌شود که نتیجه آن نیز تخریب رشد اقتصادی است.
دولت بدون تحریم؛ بایسته‌های راهی که باید طی شود

دولت بدون تحریم؛ بایسته‌های راهی که باید طی شود

دو عامل بسیار مهم در اعمال تحریم های کارآمد که تحریم کنندگان به آن ها توجه می کنند عبارتند از: شناسایی نقاط آسیب پذیر کشور هدف و شناسایی آستانه استقامت کشور هدف و اندازه لازم برای اعمال فشار بر آن آستانه.

"حمله به آرامکو، گمانه زنی ها و پیامدها" در میزان حقوق بین الملل

جنگ ۵۴ ماهه ائتلاف سعودی علیه کشور یمن از اساس، ناقض حقوق بین الملل و اصول و قواعد حاکم بر آن بوده است. در طول این مدت نیز شاهد ارتکاب جرایم مهم بین المللی (جرایم جنگی، جرایم علیه بشریت و تجاوز) توسط ائتلاف سعودی در جنگ یمن بوده ایم.
عربستان می توانست پهپادهای یمنی را شناسایی کند؟!

عربستان می توانست پهپادهای یمنی را شناسایی کند؟!

بدلیل نگاه به قدرت و توان داخلی و تجربیات چند ساله جنگ، سطح فناوری‌های نظامی ارتش و نیرو‌های مردمی یمن به سطحی رسیده است که سامانه‌های عربستانی که اتکای صد در صدی به تکنولوژی و توان رزمی وارداتی دارد از رقابت در میدان مبارزه با حریف عقب ماند
توصیه‌های شش‌گانه
مروری بر خلاصه دو سال گفتگو‌های صبح صادق با کارآفرینان

توصیه‌های شش‌گانه

متأسفانه بهره تسهیلات بانکی در کشور ما با سود تولید تناسبی ندارد؛ به همین دلیل بیشتر تولیدکنندگان معتقدند اگر کسی می‌تواند، با حداقل‌های مالی فعالیتش را ادامه دهد و تا حد ممکن تسهیلات بانکی با بهره بالا نگیرد.
روزنه‌ای به هشت سال دفاع مقدس

روزنه‌ای به هشت سال دفاع مقدس

دفاع مقدس به ما می‌گوید، حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، حماس و جهاد اسلامی فلسطین، حشدالشعبی عراق، قواه الدفاع الوطنیه سوریه، فاطمیون افغانستان و زینبیون پاکستان همگی یک آفند و پدافند یکپارچه و پیوسته به هم در زیر خیمه انقلاب اسلامی هستند که برای اجرای فرمان حسین زمان و دفاع از حرم و حریم جبهه مقاومت آمادگی دارند و هر پاسخی با متجاوزان به مثابه پاسخ تمامی مجاهدان این جبهه یکپارچه و منسجم و به هم پیوسته و غرورآفرین است.
سوئیفت روسی و نقش ایران در اقتصاد جدید جهانی

سوئیفت روسی و نقش ایران در اقتصاد جدید جهانی

همانطوری که ایران در پیشنهاد و راه اندازی اوپک گازی نقش کلیدی داشت و همانطوری که توانست توان نظامی روسیه را در تقویت جبهه مقاومت در سوریه به میدان آورد، برای تسهیل سایر موانع و محدودیت‌های اقتصادی نیز توان بازکردن مسیر‌های رو به جلو را دارد و باید در چنین سطحی راهبرد و سیاست ارائه دهد.
۱
پربازدید ها
نشریات