صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵  ، 
شناسه خبر : ۳۲۳۹۵۱
پایگاه اینترنتی «فارین پالیسی» گزارش داد در سال ۲۰۱۷ دونالد ترامپ قویا پیشنهاد عربستان سعودی به قطر را رد کرده است.
در گزارش نشریه فارین پالیسی آمده است: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در هفت ژوئن 2017 در جریان تماس با ملک سلمان قویا پیشنهاد عربستان سعودی برای حمله به قطر را رد کرده است.»
بر اساس این گزارش، بلافاصله پس از مخالفت ترامپ، آمریکا از کویت خواست با هدف حل اختلاف در درون شورای همکاری میانجیگری کند.
درخواست عربستان از آمریکا برای حمله به قطر دو روز پس از آن صورت گرفته که چهار کشور عربی (امارات، بحرین، مصر و عربستان سعودی) روابط دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کردند و قطر را تحت تحریم قرار دادند.
این چهار کشور با میانجیگری کویت فهرستی از درخواست‌های 13 گانه خود را به اطلاع قطر رساندند و پایان تحریم این کشور را به عملی کردن این درخواست‌ها مشروط کردند، اما دوحه همه این درخواست‌ها را رد کرد و آن را دخالت در حاکمیت ملی خود برشمرد.
این روزنامه به نقل از مسئولان آمریکایی و سعودی و قطری نوشته بود: طرح عربستان شامل کنترل بر حوزه شمالی گاز طبیعی قطر به عنوان بزرگترین حوزه در نوع خود بعد از یورش نظامی به این کشور بود.
به نوشته وال استریت ژورنال، مسئولان آمریکایی ریاض را متقاعد کردند که یورش به قطر نقض آشکار قوانین بین المللی است و همین امر باعث شد تا عربستان و هم پیمانانش قطر را تحت محاصره شدید قرار دهند زیرا روشن شد که دست زدن به اقدام نظامی علیه این کشور دشوار است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات