صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۳  ، 
شناسه خبر : ۳۳۴۹۶۴

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصیرت رسانه‌های عربی بامداد پنجشنبه از حملات هوایی ددمنشانه ائتلاف متجاوز سعودی به پایتخت یمن خبر دادند.

وبگاه اطلاع‌رسانی انصارالله از منطقه گزارش داد: «ائتلاف سعودی عملیاتی را علیه مناطق همدان، سنحان و الثوره در صنعاء انجام داد».

سخنگوی ائتلاف جنایتکار سعودی نیز با صدور بیانیه‌ای مدعی شد: «ما کارگاه‌ها و ذخایر موشک‌های بالستیک، پهپادها و سیستم‌های ارتباطی [مقاومت یمن] را نابود کردیم».

به نوشته وبگاه «العربیه» در بیانیه ائتلاف متجاوز سعودی ادعا شده است: «  ما در پاسخ به تهدید [حملات] بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین [مقاومت یمن]، عملیات گسترده‌ای را برای اهداف نظامی مشروع انجام دادیم».

طی ماه‌های اخیر نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دور جدیدی از عملیات آزادسازی استان و شهر مأرب را به عنوان قلب دولت مستعفی آغاز کرده ‌اند. استان مأرب به علت دارا بودن منابع غنی نفت و گاز، از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است و به گفته کارشناسان در صورت آزادسازی کامل این استان، باید پایان کار دولت مستعفی منصور هادی و ائتلاف سعودی در یمن را اعلام کرد.

روز چهارشنبه بود که پس از انتشار گزارش‌های متعدد درباره پیشروی چشمگیر نیروهای صنعاء در استان‌های مأرب (شرق صنعاء) و الحدیده (غرب یمن)، منابع خبری گزارش دادند که سلسله کوه‌های «البلق الشرقی» را که در خط تماس با شهر مأرب قرار دارد، آزاد شدند.

«محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن با اشاره به نزدیک شدن به لحظات تعیین‌کننده در نبرد جبهه مأرب، تاکید کرد که نیروهای صنعاء تحت فشارهای مردمی قرار دارند و این مردم از آن‌ها می‌خواهند که مأرب را آزاد کنند

برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات