صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸  ، 
شناسه خبر : ۳۲۵۷۹۸
خبرها و گزارش ها حاکی از آن است که حبیب اسیود، ⁩سرکرده تروریستی و تجزیه‌طلب «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» در ترکیه بازداشت و به تهران منتقل شده است.
کانال خبری صداوسیما در تلگرام، از دستگیری سرکرده الاحوازیه خبر داد. این کانال نوشت: «تروریست الاحوازی بازداشت شده کیست؟
این تصویر حبیب کعبی معروف به حبیب اسیود از عناصر سرکرده گروهک تروریستی حرکت الانفصال (جدایی طلبان اهواز) است که در ترکیه بازداشت و به تهران منتقل شده است.
حبیب کعبی معروف به حبیب اسیود، سرکرده گروه تروریستی و تجزیه طلب «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» است که در اقدامات تروریستی اوایل دهه هشتاد و همچنین در روز ۳۱ شهریور ماه، در جریان رژه نیرو‌های مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز، پس از سی دقیقه از شروع مراسم، چهارتروریست مسلح از پارک پشت جایگاه، مردم و نیرو‌های در حال رژه را به رگبار بستند که متاسفانه چند تن از هموطنان، از جمله چند تن از نیرو‌های ارتش و سپاه به شهادت رسیده و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند.
از شب گذشته (جمعه) گزارش‌های تایید نشده از بازداشت حبیب کعبی، مشهور به حبیب اسیود از رهبران تجزیه طلب خوزستان و از طراحان حمله به رژه اهواز در ترکیه و انتقال او به ایران خبر داده بودند.
روز جمعه، سی ام اکتبر نیز وبسایت گروه تروریستی «جنبش آزادیبخش احواز» با انتشار بیانیه‌ای که به طور ویدیویی هم خوانده شده، بازداشت حبیب اسیود را تایید کرده و از او به عنوان رهبر سابق این گروه نام برده است.
هنوز مقامات کشورمان به گزارش‌ها در خصوص «ربوده شدن» حبیب اسیود واکنش نشان نداده‌اند.
لازم به ذکر است، چندی پیش دانمارک هم چند عضو این گروه را به اتهام فعالیت‌های تروریستی بازداشت کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات