پایگاه خبری تحلیلی بصیرت

ویژه ها
زوال غرب و فروپاشی آمریکا

زوال غرب و فروپاشی آمریکا

غرب وحشی با ایدئولوژی کفر، شرک و الحاد همه مظاهر انسانیت را به سخره گرفته بود. با دو جنگ جهانی میلیون‌ها انسان را به کام مرگ کشانده بود تا به یک معادله دوقطبی تقسیم جهان برسد.
تمجيد و تملق ممنوع!
سلوک سیاسی حضرت امام خمینی

تمجيد و تملق ممنوع!

ديکتاتورها معمولا ميل به خود بزرگ بيني و تعريف و تمجيد دارند. چاپلوسان را تشويق و منتقدين را مورد عتاب قرار مي‌دهند. ريشه اين ويژگي را بايد در مشکلات روحي – رواني و کمبودهاي شخصيتي و خوي خودشيفتگي آنان جستجو نمود. از ويژگي‌هاي حضرت امام آن بود که در برابر هرگونه غلّو و زياده‌روي در تعريف و تمجيد از ايشان...
حکومت قانون و مرام حضرت روح الله
سلوک سیاسی حضرت امام خمینی

حکومت قانون و مرام حضرت روح الله

امام به عنوان رهبر جامعه اسلامي، از آنجا که خود را ملزم به رعايت به قانون مي‌دانست، در بسياري از امور که مستقيم به ايشان مربوط نبود، به هيچ وجه دخالت نمي‌کرد. گاه بين مسئولي اختلافاتي پيش مي‌آمد که حضرت امام از ورود در اين مسايل در گام اول پرهيز مي‌کرد و ترجيح مي‌داد مسايل از طريق گفتگوي افراد حل و فصل...
نرخ رفتن به سوریه چند است؟
به مناسبت سومین سالگرد شهید سید مصطفی صادقی؛

نرخ رفتن به سوریه چند است؟

ما این مسیر را آگاهانه انتخاب کردیم. اصلاً احساساتی نشدیم. من از این ۳۴ سال سن با داشتن دو دختر سه ساله و شش ساله سعی کردم جلوی احساسات خودم را برای این چنین کار‌های پر خطری بگیرم.
چرا کشورهای عربی به فکر مذاکره با ایران افتاده اند؟

چرا کشورهای عربی به فکر مذاکره با ایران افتاده اند؟

کشور‌های عضو شورای همکاری خلیج فارس در راستای جلوگیری از هرگونه جنگ میان آمریکا و ایران در منطقه به دنبال بازگشت به میز مذاکره و دیپلماسی با ایران شده‌اند. آن‌ها با هدف کاستن از تنش‌ها به سراغ مقامات ایران رفته‌اند و همچنین کمک‌های بشردوستانه در راستای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا در اختیار تهران گذاشته‌اند.
در آمریکا چه خبر است؟

در آمریکا چه خبر است؟

تاکنون در حداقل ۱۴۰ شهر در سرتاسر آمریکا اعتراضات به تبعیض نژادی آغاز و در اکثر شهرهای آمریکا حکومت نظامی اعلام شده و ۲۱ شهر دیگر گارد ملی را فعال کرده‌اند.
امام خمینی (ره) را هنوز نشناخته ایم

امام خمینی (ره) را هنوز نشناخته ایم

با گسترش دایره ظلم که اصل آن به رژیم اشغالگر اسرائیل برمی‌گردد دایره تجارب مبتنی بر تفکر و ایدئولوژی امام خمینی (ره) و مکتب ایشان در آزادی، انسانیت، قدرت و ایمان نیز گسترش یافت از لبنان و عراق گرفته تا یمن و بسیاری از کشورهای جهان.
تاکتیک جدید آمریکا برای ناامن کردن ایران
سردار پاکپور اعلام کرد

تاکتیک جدید آمریکا برای ناامن کردن ایران

امریکا انتظار داشت وقتی اتفاقاتی همچون عملیات عین‌الاسد توسط ما انجام شد، گروه‌های تروریستی و ضد انقلاب فعال شده و امنیت کشور، شهر‌ها و مرز‌ها را مورد هدف قرار دهند، اما تا به امروز تمام این عملیات‌ها به لطف خدا و جانفشانی رزمندگان با شکست روبرو شده است.

شمارش معکوس برای ازهم گسستگی آمریکا

آمریکای امروز دیگر آن آمریکای قبل از این قیام نیست. آمریکا در دور اول جنگ سرد با چین (نبرد کرونا) شکست خورد. آمریکا تحت رهبری ترامپ از یک شکست داخلی یا خارجی خارج می‌شود و وارد شکست دیگری می‌شود. این کشور ابهت خود و چه بسا زمامداری خود را از دست داده است و احتمال دارد که وحدت داخلی خود را از دست بدهد....
رهبر ثانی انقلاب از زبان خمینی کبیر

رهبر ثانی انقلاب از زبان خمینی کبیر

امام خمینی در خصوص رهبر انقلاب می‌فرمایند: ايشان را من سالهاى طولانى می‌شناسم، و در آن زمانى كه اوّل نهضت بود ايشان وارد بود و به اطراف براى رساندن پيام‌ها تشريف مى‏بردند، و بعد از اين هم كه اين انقلاب به اوج خودش رسيد، ايشان حاضر واقعه بود همه جا، تا آخر و حالا هم هست. يك نعمت خدا به ما، اين است كه...
مسخ و نسخ «انسان» در آمریکا

مسخ و نسخ «انسان» در آمریکا

شلیک مستقیم به سمت معترضان آن‌هم در کشوری که برای دیگران مشق دموکراسی و حقوق بشر می‌دهد، در حقیقت خبر از ابعاد شرور و ذات خبیث و چهره خشن و وحشی رژیمی می‌دهد که حتی به مردمان خویش نیز ترحم نمی‌کند.
شفافیت دارایی های بنیانگذار

شفافیت دارایی های بنیانگذار

اصل 142 قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران چنين است: «دارايي رهبر يا اعضاي شوراي رهبري، رئيس‌جمهور، نخست وزير، وزيران و همسر و فرزندان آنان قبل و بعد از خدمت، توسط ديوانعالي کشور رسيدگي مي‌شود که برخلاف حق افزايش نيافته باشد.»
تبیین کننده مکتب حضرت امام
پیامی تصویری معاون سیاسی سپاه برای شرکت کنندگان در بزرگداشت سالروز ارتحال امام (ره) در کاشمر

تبیین کننده مکتب حضرت امام

دکتر جوانی: «مکتب مقام معظم رهبری، در امتداد مکتب حضرت امام است که در اصول و مبانی و آرمان و اهداف تفاوتی ندارد»
۱
نبض روز
یادداشت
گزارش
مصاحبه
روزنامه امروز
نشریات