پدیده مهاجرت و نظریه های مشتمل بر آن علل و پیامدهای مهاجرت در ایران(1):

پدیده مهاجرت و نظریه های مشتمل بر آن

نظریه های مهاجرت به طور عام در سه مقوله کلی قرار می گیرد: 1- نظریات توجیهی یا کارکردگرایانه(فونکسیونالیستی) شامل نظریات تفاوت ها و نظریه جذب و دفع می باشد. 2- نظریات تحلیلی یا تضاد(مبتنی بر بررسی های اقتصاد سیاسی) که نظریات وابستگی و نظریه دگرگونی و توسعه در این حوزه جای می گیرد. 3- نظریه سیستمی مهاجرت
FATF چیست؟

FATF چیست؟

FATF یک قرارداد نیست، بلکه یک سازمان بین دولتی است سازمانی که بررسی هایی درباره وضعیت قوانین مبارزه با پول شویی در بازارهای مختلف مالی را در سرتاسر جهان انجام می دهد و نتیجه آن را در جلسات هر چهار ماه یک بار خود به اطلاع کشورهای عضو می رساند تا این کشورها بتوانند ریسک سرمایه گذاری در بازارهای مالی هدف را بررسی و در مورد سرمایه گذارانی که به کشورهای مشکوک می روند, احتیاط کنند.
سخنی ظریف با ظریف

سخنی ظریف با ظریف

ضروری است به جای خارج کردن بهانه‌های پایان‌ناپذیر از دست دشمنی چون آمریکا، در جست‌وجوی راه‌های بی‌اثر کردن فشارها باشیم. وقتی برای فشار دشمن پایانی متصور نیست، راه معقول آن است که با استحکام‌بخشی به ساخت درونی قدرت، فشارهای دشمن را خنثی و ناکارآمد کنیم. اقتصاد مقاومتی نقشه راه رسیدن به این نقطه مطلوب است
پیام‌های گوشمالی سخت با طعم بالستیک

پیام‌های گوشمالی سخت با طعم بالستیک

دیرالزور، اقلیم کردی و البوکمال برای پاسخ کوبنده و ویرانگر ما فرقی ندارند. منطقه البوکمال تحت اشراف نیروهای ائتلاف غرب به سرکردگی آمریکاست. موشک‌ها و پهپادهای ما از فراز این نیروها عبور کرده و به مقر تروریست‌ها اصابت کردند؛ در همین زمینه یک مقام وزارت دفاع آمریکا گفت: «یکی از موشک‌ها سه مایلی (پنج کیلومتری) ما اصابت کرد.» این نزدیک بودن محل اصابت، برای آمریکا و متحدانش پیام بسیار مهمی است که نظام اسلامی یقه متجاوزان و ناامن‌کنندگان امنیت را در هر نقطه‌ای که باشند، گرفته و می‌فشرد و ملاحظه هیچ قدرتی را نمی‌کند؛ چرا که تأمین امنیت ملی در صدر اولویت مطالبات ملت ایران است.
افغانستان؛ طعمه جدید امریکا در منطقه

افغانستان؛ طعمه جدید امریکا در منطقه

در وضعیت فعلی و با قطع امید امریکا از بدست آوردن جای پای محکم در سوریه، اکنون افغانستان را برای آتش افروزی مناسب دیده است.
انتقام سخت پوتین از نتانیاهو!؟

انتقام سخت پوتین از نتانیاهو!؟

اقدام شیطنت آمیز جنگنده های این رژیم که منجر به انهدام هواپیمای روسی و خدمه آن شد موجب گردید تا کرملین به صورت قاطع فرصت و بهانه مشروع تحدید زمینه های افزایش تجاوزات نظامی رژیم صهیونیستی در خاک سوریه را بگیرد.

پشت پرده های عملیات تروریستی گروهک الاحواز

حادثه اهواز براساس طرحی از پیش تعیین شده صورت گرفته و انتخاب چنین روزی دارای چند پیام خاص خواهد بود:روز سی و یکم شهریور که آغاز هفته دفاع مقدس است، از سوی تروریست ها برای چنین حمله ای به منزله ادامه جنگ این گروهک ها با ایران است. در واقع گروهک های تجزیه طلب به دنبال این پیام هستند که همچنان جنگ علیه ایران ادامه خواهد داشت.
تأثیر عوامل تاریخی و قدرت های جهانی بر ایجاد ضد انقلاب کردی
واگرایی‌های قومی – فرقه‌ای در ایران (2)

تأثیر عوامل تاریخی و قدرت های جهانی بر ایجاد ضد انقلاب کردی

نگاهی به چالش‌های قومی صد ساله اخیر، به ‌ویژه بعد از تحولات مشروطه‌خواهی و جنگ جهانی دوم نشان می‌دهد که گرایش‌های قومی در ایران، مورد توجه قدرت‌های خارجی و ابزار اعمال فشار آنان بر حکومت مرکزی بوده است.
تنش های قومی- فرقه ای در ایران منشأ خارجی دارد
واگرایی‌های قومی – فرقه‌ای در ایران (1)

تنش های قومی- فرقه ای در ایران منشأ خارجی دارد

هدف مطلوب ایالات ‌متحدۀ آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی از گسترش واگرایی‌های قومی - فرقه‌ای، تضعیف اقتدار و مشروعیت سیاسی – ایدئولوژیک حاکمیت، افزایش ناامنی در داخل و جلوگیری از شکل‌گیری یک نظام امنیت دسته‌جمعی توسط کشورهای عربی- اسلامی خاورمیانه است.
۱
یادداشت هادیان
مصاحبه هادیان
گزارش هادیان
مقاله هادیان
نشریات