آسیب شناسی گفتمانی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری(1) بازخوانی مهم ترین رویداد سیاسی سال 96:

آسیب شناسی گفتمانی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری(1)

از مهم ترین پدیده های سیاسی سال 1396 انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بود که علی رغم گذشت چندین ماه از آن، ولی هنوز تحلیلی که بر اساس یک رهیافت و نظریه بتواند این پدیده سیاسی را واکاوی نماید، در فضای سیاسی کشور ارائه نشده است.
برگ ریزان ائتلاف سعودی در یمن

برگ ریزان ائتلاف سعودی در یمن

بنا بر مستندات و منابع متعدد موجود در طول سه سال گذشته امارات بر خلاف عربستان سیاست کنترل زمین را در پیش گرفته و به گروه‌های شبه نظامی یمنی تحت نفوذ خود کمک‌های مالی و نظامی هنگفتی را ارائه می دهد تا این گروه ها توانایی بیشتری برای اشغال و کنترل مناطق استراتژیک یمن داشته باشند.
اهمیت مقابله با نفوذ از منظر حضرت امام خمینی(ره)

اهمیت مقابله با نفوذ از منظر حضرت امام خمینی(ره)

یکی از هشدارهای همیشگی امام خمینی(ره)، تذکرات پیرامون نقشه های «نفوذ دشمن» بخصوص در عرصه های فرهنگی، سیاسی و علمی در حوزه های علمیه و دانشگاه ها بود. اهمیت این موضوع برای امام(ره) را می‌توان از هشدارهای عمیق در وصیت نامه شان دریافت.
استقلال یا انزوای ژئوپلیتیکی

استقلال یا انزوای ژئوپلیتیکی

با اجرایی شدن نتیجه همه‌پرسی داخلی توسط رهبران سیاسی شمال عراق، نوعی انزوای ژئوپلیتیکی اختیاری و خودانگیخته برای اقلیم ایجاد خواهد شد که تنها سطح آنتروپی (میرائی) این واحد سیاسی را بالا خواهد برد.
دستگیری تفنگداران آمریکایی، سند افتخار استان بوشهر/ سامانه موشکی جمهوری اسلامی تیری بر قلب استکبار جهانی
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر:

دستگیری تفنگداران آمریکایی، سند افتخار استان بوشهر/ سامانه موشکی جمهوری اسلامی تیری بر قلب استکبار جهانی

ناوهای دریایی آمریکا با تجاوز به آبهای خلیج فارس در ید قدرت نیروهای جمهوری اسلامی افتادند و ما هیچ قدرتی را در دنیا سراغ نداریم که اینگونه آمریکا را تحقیر کرده و در هم شکسته باشد.
رژیم صهیونیستی ضعیف تر از هر زمان دیگری شده است
آنچه سرنگونی هواپیمای رژیم صهیونیستی نشان داد:

رژیم صهیونیستی ضعیف تر از هر زمان دیگری شده است

از ابتدای بحران سوریه، در خصوص نحوه مواجه با رژیم صهیونیستی سه نگاه وجود دارد . نگاه امریکا و سران مرتجع منطقه که ماهیت رفتار آنها حمایت کامل از رژیم صهیونیستی است که عوامل میدانی اعم از معارضین و داعش و النصره را نیز باید پیاده نظام آنها دانست . کما اینکه رزیم صهیونیستی علاوه بر کمک تسلیحاتی برای آنها حتی بیمارستان صحرایی هم تاسیس می کند !
انتظارات اقتصادی از کابینه دوازدهم

انتظارات اقتصادی از کابینه دوازدهم

نابراین باید به دنبال راهکاری برای رهایی از اقتصاد تک محصولی باشیم و این همان موضوعی است که رهبر معظم انقلاب به دفعات مکرر در صحبت های مختلف خود به شدت بر آن تاکید داشته و تنها راهکار برون رفت از مشکلات اقتصادی کشور را توجه به اقتصاد مقاومتی و عملی کردن آن می داند.
جهانی شدن فساد

جهانی شدن فساد

دکتر جرج گرینو استاد آمریکائی ارتباطات می گوید: امروز ما دارای یک نظام و محیط فرهنگی هستیم که آن را نه پدر و مادر ها ایجاد کرده اند و نه مدارس، نه مذاهب و نه هیچ فرهنگ مربوط به جامعه. این محیط دست پروردة‌تعداد معدودی از نهادها و شرکتهای بزرگ است که نفوذ تجاری
تن زخم خورده را از چه مي ترسانيد؟

تن زخم خورده را از چه مي ترسانيد؟

خنجردشمن بيروني سوزان است اما سوزناك تر زخم زبانهايي است كه برخي در داخل به نام «عقلانيت» به تن مجروح ما وارد مي كنند.آنانيكه همه چيز را مي خواهند با چاشني تعامل شيرين كنند.
افشاي  واقعيت ننگين و خيانت بار سند 2030 يونسكو

افشاي واقعيت ننگين و خيانت بار سند 2030 يونسكو

به نظرتان چرا دبیر يك نهاد آمريكايي مثل کمیسون یونسکو، جمهوری اسلامی را به عنوان کشور پیشگام اجرای ۲۰۳۰ معرفی کرده و از طرف غرب، از ایران تقدیر می‌کنند، یعنی حتی آنها هم توقع چنین کاری را از ما نداشتند و این سند هم ما را غافلگیر کرد و هم آنها را.
۱
یادداشت هادیان
مصاحبه هادیان
گزارش هادیان
مقاله هادیان
نشریات