قرارگاه خاتم‌الانبیاء (ص) بعد از اتمام جنگ و با توجه به اصل 147 قانون اساسی و بنا به تدبیر فرمانده معظم کل قوا، به عرصه سازندگی کشور ورود پیدا کرده است. این قرارگاه از زمان شروع به فعالیت در عرصه اقتصادی، با همه دولت‌های بعد از جنگ کار کرده است. در طول این سال‌ها همه دولت‌ها علی رغم سلایق متفاوت سیاسی، از خدمات قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء استفاده کرده اند.
برنامه ششم توسعه افزایش قدرت نظامی و دفاعی ایران را در اولویت قرار داده است. به نظر می رسد ناامن شدن وضعیت در ساختار منطقه ‌ای غرب آسیا، موجب می ‌شود تا ایران به‌ عنوان یک «بازیگر خردمند»، برپایه‌ بی ‌اعتمادی به سایر کشورها، درصدد تأمین امنیت ملی خود از طریق حفظ و افزایش قدرت نسبی ‌اش باشد.
دکتر باقری در گفتگو با بصیرت:
امروز بهترین فرصت برای آزمون ساز و کارهایی است که در برجام تعبیه شده و جمهوری اسلامی ایران باید جدی، سریع و همه جانبه به دنبال برگزاری کمیته بررسی اختلاف در برجام باشد و این موضوع به صورت جدی دنبال شود
برخی متفکران و روشنفکران ایرانیِ محصول دانشگاه‌های آمریکا در راستای پروژه نفوذ آمریکایی چهار کارویژه را بر عهده دارند: موجه و منطقی نشان دادن هژمونی آمریکایی در جوامع هدف، تبلیغ گفتمان لیبرالیسم در مقابل گفتمان انقلاب اسلامی، ترویج روحیه خودباختگی ملی، ممانعت از تولید دانش بومی و تداوم وابستگی علمی
متن کامل اظهارات ظریف مبنی بر مغایرت تمدید قانون ISA با برجام
«محمدجواد ظریف» وزیر امورخارجه ایران پیشتر طی سخنرانی در صحن علنی مجلس، صراحتا گفته بود تصویب طرح تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، مغایر با برجام است و ایالات متحده نباید چنین کاری را انجام دهد.
علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: درصورت تمدید تحریم‌ها و نقض برجام ازجانب آمریکا، تولید و غنی‌سازی اورانیوم را به 190 هزار سو افزایش می‌دهیم.
گروه ملقب به عقاب های زاگرس ، از شاخه های عملیاتی وابسته به این حزب دموکرات کردستان در داخل ایران می باشد که به انجام اقداماتی مثل ترور سازماندهی شده و ایجاد فضای رعب و وحشت در شهرستان های کردنشین شمال غرب ایران می پردازد
جمعی از رسانه ها و اصحاب رسانه در حمایت از پویش "در راه شهید" بیانیه ای ویژه را منتشر کرده اند.
با شکست های مفتضحانه حزب منحله دموکرات در اوایل سال به دلیل برخوردهای قاطع و سریع نیروهای نظامی و امنیتی، اکنون سرکرده های حزب در تلاش‌اند با این ترورهای بزدلانه، قدرت نمایی و ابراز وجود کرده و بخشی از آبروی از دست رفته خود را برگردانند؛ غافل از این که با این ترورهای بچگانه و احمقانه، مضحکه هرچه بیشتر کردهای بومی منطقه می شوند و خون های به زمین ریخته شده، درخت کینه و نفرت مردم به ویژه کردها را از این گروهک بیش از پیش می کند.
واشنگتن‌پست:
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی نوشته رئیس‌جمهور منتخب آمریکا به زودی متوجه خواهد شد که این کشور قدرت اندکی برای منزوی کردن ایران دارد.
صفحه  از ۳