بانک ها اصلاح می شوند یا ادغام؟!
بصیرت بررسی می کند؛
بانک‌ها تلاش کنند منابع محدود تسهیلاتی نظام بانکی را به پروژه‌های اولویت دار و با بازدهی مناسب که منجر به اشتغال پایدار و رشد اقتصادی می‌شوند، را تخصیص دهند. با توجه به صنایع کوچک و متوسط و مبارزه جدی با ورود کالای قاچاق است که می توان موسسات مالی و اعتباری که هر روزه در حال ورشکستگی هستند را نجات داد و نگرانی از وجود آن ها در جامعه مشاهده نکرد.
هنوز چند روز از تحریم‌های تازه آمریکا علیه جمهوری اسلامی نگذشته است که چهار قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را ارائه کرده‌اند و در آن خواستار تحریم جمهوری اسلامی ایران به بهانه کمک به حماس، جهاد اسلامی فلسطین و وابستگان آنها شده‌اند[...]
یکی از ویژگی‌های دیپلماسی انقلابی صراحت در بیان مبانی و اصول خود است. در همین راستا، رهبر معظم انقلاب روز گذشته (در دیدار با قاریان قرآن) بر این موضع تأکید فرمودند[...]
امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در راه ایمان قوی باشید، صریح باشید، ثابت قدم باشید. بنده اصرار دارم که در زمینه ذکر مبانی اسلامی، آحاد ملت ایران و مسئولین کشور صریح باشند. صراحت لازم است.(96/3/6)
حجت‌الاسلام والمسلمین دری نجف‌آبادی
مجتبی برزگر/ رهبر معظم انقلاب در سالگرد رحلت امام(ره) از عدالت اجتماعی به یکی از شاخص‌ها و مهم‌ترین خطوط مکتب سیاسی رهبر کبیر انقلاب اسلامی نام بردند. امام خمینی(ره) اندیشمند مسلمانی که موفق شد نهضتی عظیم را به پا کند که برای اولین بار پس از تاریخ صدر اسلام به تشکیل حکومت اسلامی به معنای واقعی آن بینجامد، قطعاً خالی از چنین دغدغه و تفکری نبوده است. در مکتب سیاسی حضرت امام(ره) که در پرتو مکتب خدامحور و ضعیف‌نواز اسلام است، خدمت به محرومان، مستضعفان و پابرهنگان در مقایسه با دیگر اعمال صالح از ارزش معنوی خاصی برخوردار است. مسلماً هر چقدر کشور ما به سمت فقرزدایی و دفاع از محرومان حرکت کند، امید جهانخواران منقطع و گرایش ملت‌های جهان به اسلام افزون‌تر می‌شود. در آستانه بیست‌وهفتمین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) با حجت‌الاسلام‌والمسلمین قربانعلی دری‌نجف‌آبادی یکی از یاران صدیق او و نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی که عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری هم می‌باشد، به گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن در ادامه از نظرتان می‌گذرد.