سیدافقهی با توجه به اخبار دستگیری البغدادی، در گفتگو با بصیرت:
در حال حاضر در عملیات موصل جهت دستگیری ابوبکر بغدادی نیروهای عراقی، حشدالشعبی و نیروهای به اصطلاح ائتلاف بین المللی از سوی آمریکا حضور دارند. اگر منطقه دستگیری ابوبکر بغدادی در شمال سوریه، منطقه الحسکه باشد، این مناطق در اختیار آمریکا قرار دارد و طبعا موضوع دستگیری ابوبکر بغدادی توسط روس ها در افکار عمومی غرب بی تاثیر نخواهد بود.
طبق این همه پرسی، نظام جدید ترکیه از نوامبر سال 2019 به اجرا گذاشته می‌شود. در آن سال انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان به صورت هم‌زمان برگزار می‌شود و اردوغان بعد از تغییر حاکمیت این کشور می تواند به مدت دو دوره دیگر یعنی تا سال 2029 قدرت را در دست داشته باشد.
زندگی امیر مؤمنان علی علیه السلام مشحون از مواردی است که برای تأمین سعادت دنیوی و اخروی هر انسانی به کار می رود. یقیناً با جریان یافتن آموزه های رفتاری و گفتاری امام علی (ع) در فرهنگ جامعه، امت اسلامی به مراحل عالی از پیشرفت و ترقی در ابعاد مادی و معنوی دست خواهد یافت و شعار سال، «اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» در سایه عمل به فرامین امام بزرگوار محقق خواهد شد.
تحلیلی بر سفر اخیر ترزا می به عربستان سعودی
ریاض و لندن هر دو بر این باورند که تحقق امنیت در غرب آسیا به سود آنها نیست و منجر به انزوا و کاهش قرت مانور عربستان و انگلیس در منطقه خواهد شد. تحقق امنیت در غرب آسیا، سبب خواهد شد تا بهانه ای برای حضور انگلیس در منطقه (از جمله پایگاه های دریایی این کشور در خلیج فارس) وجود نداشته باشد.
کنکاشی در بیانات مقام معظم رهبری
در شرایط حاضر و خاص فضای کشور، گروهها ،جریانها و مسولین، نخبگان، عموم و دولت مداران باید به چند مطلب حائز اهمیت توجه داشته باشند تا انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شوری اسلامی در فضای نشاط آور دور از بار منفی، عدم درگیری های جریانی یا درون جریانی و فردی، موثر و هدفمند به سوی غایت مندی نظام، رشد، تعالی و حل معضلات اقتصادی، فکری، نگرشی و فرهنگی در تبعیت رهبری معظم انقلاب به پیش برود.
رسیدن به پیشرفت و توسعه پایدار در کنار توجه به رفاه، به سرمایه اجتماعی هم نیاز دارد؛ چیزی که باید در پیوند با ظرفیت‌های فرهنگی سنتی قرار گیرد. عید نوروز این آیین باستانی با دارا بودن مولفه های فرهنگی چون نوع دوستی، احترام به حقوق افراد، توجه به محیط زیست و سایر ارزش های اصیل انسانی می تواند زمینه رفاه بیشتری را فراهم کند و بجای تحمیل هزینه های بسیار به نظام و جامعه موجبات ارتقای کیفیت زندگی انسان ها و شادکامی افراد جامعه را فراهم نماید.
از آغاز برگزیت تا بحران های امنیتی
در زمانی که ترزا می نخست وزیر انگلیس آغاز رسمی روند خروج کشورش از اتحادیه اروپا را اعلام کرده، تمایل اسکاتلندی ها مبنی بر استقلال از انگلیس ( پس از برگزیت) وضعیت فوق العاده ای را در این کشور به وجود آورده است. در چنین شرایطی لندن با چندین بحران همزمان مواجه است؛ بحران هایی که مدیریت آن ها عملا از عهده دولت محافظه کار ترزا می خارج است.
نوروز با ويژگي هاي بي ‌نظير فرهنگی و انسانی، می تواند با کاهش ایران هراسی و اسلام هراسی، افزایش تعاملات کشورهای حوزه نوروز در زمینه های مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و بازگشت به هویت فرهنگی خود و دوری از فرهنگ بیگانه زمینه همگرایی کشورهای حوزه نوروز را فراهم کند.
ظهور رسانه های تصویری باعث زوال و انقراض پر شتاب دوران کودکی است. زوالی که به موجب گسترش افسارگسیخته وسایل ارتباط جمعی و متأسفانه تکرار تجربه نافرجام غرب، یعنی عدم کنترل و نظارت بر دنیای کودکان در مقابل دنیای ناشناس تکنولوژی، سبب آسیب های گسترده ای شده است.
صفحه  از ۴۳