از جمله آسيب هاي اشرافي گري را مي توان براندازي نظام دانست که با گذشت زمان ممکن است اتفاق بي افتد، زيرا روند و سمت و سوي نظام که با جهت گيري انقلابي اهداف و آرمان هاي انقلابي را خواهان است با منافع جريان اشرافي سازگاري ندارد. از اين رو ممکن است جريان اشرافي به اين لحاظ با مخالفان و دشمنان در جهت براندازي هم موضع گيري هماهنگي پيدا نمايد.
نمایندگان مجلس در گفتگو با بصیرت مطرح کردند؛
هر چند بودجه ارایه شده تغییری نکرده و خیلی شفاف دیده نشده است، اما باید تلاش کنیم تا با بهره گیری از منابع داخلی و صرفه جویی هزینه های پروژه های صنعتی را توسعه دهیم. درآمد 3 درصدی که برای مناطق نفت خیر و مناطق محروم دیده شده درست لحاظ نمی شود و امروزه شاهد مشکلات زیست محیطی در خوزستان و سایر شهرهای نفت خیر و محروم هستیم.
گفت وگوی وزرای دولت و نمایندگان در صحن مجلس واکنش دکتر لاریجانی را به همراه داشت که در اعتراض به این عمل به نمایندگان تذکر داد تا در جایگاه خود قرار گیرند.
بررسی بصیرت از چگونگی افزایش نقدینگی:
سبحانی فر، با اشاره به فعالیت موسسات مالی اعتباری در این عرصه هم، تصریح کرد: متاسفانه برخی موسسات مالی اعتباری به دلیل نبود نظارت های لازم با دادن سودهای کلان میزان نقدینگی را در دست گرفته اند که بخش تولید و صنعت را با مشکل و ورشکستگی همراه ساختند.
بررسی برنامه ششم توسعه در گفت وگوی بصیرت با نمایندگان ملت:
سهم توسعه کشاورزی در برنامه ششم توسعه از یک درصد به 7 درصد افزایش یافته است/برنامه های نفتی ایران در سند ششم توسعه باید خام فروشی را فراموش کند و به صادرات عرضه محصولات متنوع روی آورد.
پروژه مسکن مهر در حالی با تصویب نمایندگان مجلس متوقف شد که برخی تحلیلگران و کارشناسان اقتصادی بر این باورند که؛ توقف طرح مسکن مهر موجب افزایش تقاضا و قیمت مسکن در کشور می‌شود اما حقوق شهروندی مهرنشینان به فراموشی رفته است.
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی
نمایندگان مجلس در خصوص چگونگی مبارزه با قاچاق کالا در کشور، معتقدند: برای مبارزه با قاچاق کالا قانون داریم ولی عمل نداریم و لازم است که مجلس قدرتمندانه کار نظارتی را انجام دهد.
به تدریج این دریافت‌ها را قانونی دانستند و حتی به طور وقیحانه منتقدان به این رویه رسیدگی فرمایشی و صوری را افرادی مشکل‌دار معرفی ‌کردند که علایمی از وجود اراده‌ای برای متوقف‌سازی روند رسیدگی و کنار گذاشتن این پرونده به شمار می‌آید
گزارش بصیرت از روزی که مجلس را برق گرفت:
حمید چیت‌چیان وزیر نیرو در حالی در مجلس حضور یافت که از ناتوانی دولت در تامین هزینه های زیرساختی برق کشور خبر داد و گفت: فقط 13 درصد هزینه‌های واقعی را دریافت می‌کنیم!
باران‌های سیل‌آسا که در فصول پاییز و زمستان شاهد بارش آنها هستیم هر ساله خسارت هایی به کشور ما تحمیل می کند چرا که اکوسیستم کشور با دخالت‌های ناصحیح در طبیعت شکست خورده است و جنگل‌ها، بوته‌ها و درختچه‌های طبیعی که همانند سدی در مقابل ریزش‌های باران و برف عمل می‌کردند را از بین بردیم.
صفحه  از ۱۴