مرکز ملی فضای مجازی بیانیه‌ای در محکومیت اقدامات شبکه اجتماعی اینستاگرام در حذف حساب‏‌های کاربران ایرانی صادر کرد.
رئیس انجمن جایگاه‌داران سی ان جی با اشاره به افزایش قیمت سی ان جی از ابتدای خرداد ماه گفت: برای بنزین نیز سهمیه به خودرو از 60 لیتر برای خودروهای شخصی تا 180 لیتر برای عمومی در نظر گرفته خواهد شد.
براساس تصمیم شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا، کمتر از یک ماه دیگر بنزین دو نرخی و مجددا سهمیه بندی خواهد شد.
آمریکا در تحریم ایران موفق نخواهد بود
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: آمریکا در تحریم جمهوری اسلامی ایران تنهاست. این کشور هرگز در این زمینه موفق نخواهد شد و این جمهوری اسلامی ایران است که یک بار دیگر شکست سنگینی را به آمریکایی ها متحل خواهد کرد. در واقع اگر آمریکا سابقه تحریم دارد جمهوری اسلامی ایران سابقه دور زدن تحریم ها را دارد.
اتفاقات اخیر در بازار ارتباطی با تحریم نداشت
یک پژوهشگر اقتصادی درگفت‌وگو با بصیرت مطرح کرد
مهرپور با بیان اینکه مسلما یکی از اهداف تحریم‌های جدید اخلال در بازار ارز و دیگر بازارها بوده است، گفت: اما اینکه بخواهیم بگوییم تمام اختلالات بازار در شرایط فعلی مرتبط با تحریم‌هاست اینگونه نیست زیرا پیش از این هم برای انتقال ارز مشکل داشتیم.
همه راهکارهای اصلاح طلبان برای عبور از شرایط نامطلوب اقتصادی
خط جدید، تنها یک «مانور رسانه‌ای» است که جریان اصلاحات در پیش گرفته تا خود را «ناجی» مشکلات کشور معرفی کند! معمولاً اینگونه است که در وضعیت خطیر و به هم ریختگی اوضاع اقتصادی، جریان‌های سیاسی با هدف کسب محبوبیت به میدان می‌آیند، نه آنکه واقعا حرف قابل ملاحظه‌ای برای حل مشکلات داشته باشند. این تهی بودن ادعای اصلاح‌طلبان را می‌توان در متن راهکارهای خاتمی مشاهده کرد که حتی یک توصیه اقتصادی برای مهار بازار در آن دیده نمی‌شود!
«بصیرت» بررسی می‌کند
ایران می‌تواند با فروش ریالی و تنوع بخشیدن به مسیرهای صادراتی نفت خام خود در غالب بورس نفتی؛ ضمن عبور از تحریم‌های پیش‌رو به انحصار وزارت نفت برای صادرات نفت که در حال حاضر تبدیل به پاشنه آشیل امنیت اقتصادی کشور شده پایان دهد.
نقاط قوت و ضعف بسته ارزی
با وجودی که بسته ارزی نقاط مثبت فراوانی دارد و از یک جامعیت برخوردار است، اما کمتر به راهکارهای هدایت و مهار نقدینگی توجه شده است، به گونه‌ای که احساس می‌شود بانک مرکزی با بی‌تفاوتی از کنار غول نقدینگی گذشته است.
«بصیرت» از بازخوردهای بسته ارزی جدید دولت گزارش می‌دهد
پس از شکست سیاست‌های مختلف کاهش قیمت ارز مانند دلار دستوری 4200 تومانی، تقسیم گروه‌های وارداتی و تقسیم متقاضیان ارز، در نهایت دولت نظام بازار آزاد پولی منهای کالاهای اساسی را انتخاب کرد که تاکنون توانسته است آرامش نسبی را به بازار برگرداند.
راههای دولت برای کنترل سرمایه‌هایی که شناسنامه ندارند
مهدیار اسماعیلی در گفت‌وگو تفصیلی با «بصیرت» مطرح کرد
سهم سوداگری و سفته بازی در اقتصاد ما زیاد است. مهم‌‌ترین نقشی که دولت در چنین شرایط اقتصادی می‌تواند ایفا کند، از بین بردن حاشیه سود سفته بازی است.
در این پروژه عظیم 10هزار نیروی متخصص برای ساخت پالایشگاه آمادگی پیدا کردند. وی بنزین تولیدشده در پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس را جزو باکیفیت‌ترین بنزین‌های تولیدی برشمرد و گفت: احجام این پروژه بسیار متفاوت از دیگر پالایشگاه‌های کشور بوده و از نظر محیط و حجم برابر با 3 فاز پارس جنوبی است.
پربیننده ترین