داستان از این قرار است که روزی کودکی از مسئول سیرکی پرسید: چرا فیل به این بزرگی را با طنابی به این کوچکی و ضعیفی بسته اید؟ فیل می‌تواند با یک حرکت به راحتی خودش را آزاد کند و این خیلی خطرناک است!
انتظار می رود که ؛1- هر گونه ابهام و تردید نسبت به تخلفات احتمالی از کانال‌های قانونی پیگیری و از هر گونه سیاه نمایی و تخریب خودداری شود.2- از بکارگیری ادبیات برد و باخت و جنگ قدرت که موجب بدبینی و یا تحریک در عرصة افکار عمومی است، اجتناب گردد.
در این نوع از روش تبلیغاتی؛ شخص کاندیدا از سه تکنیک واضح استفاده می¬کند. نخست وضع موجود را بسیار سیاه و نیازمند تحول نشان می‌دهد. هم زمان نیز رسانه‌های وابسته به آن تلاش دارند با برجسته‌سازی سخنان این کاندیدا، او را تنها منجی جامعه نشان دهند. سپس او یک وعدۀ افسانه‌ای می‌دهد.
در دولت كنوني از سویی تکمیل واحدهای مسکن مهر به کندی پیش رفت و بسیاری از مردم موفق به دریافت واحدهای خود نشدند و از سوی دیگر طرح مسکن اجتماعی دولت هم که صحبت‌های زیادی درباره آن شده، همچنان در حد حرف باقی مانده و عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و مدیران وی اقدامی عملی در این باره صورت نداده‌اند.
از جمله آسيب هاي اشرافي گري را مي توان براندازي نظام دانست که با گذشت زمان ممکن است اتفاق بي افتد، زيرا روند و سمت و سوي نظام که با جهت گيري انقلابي اهداف و آرمان هاي انقلابي را خواهان است با منافع جريان اشرافي سازگاري ندارد. از اين رو ممکن است جريان اشرافي به اين لحاظ با مخالفان و دشمنان در جهت براندازي هم موضع گيري هماهنگي پيدا نمايد.
نمایندگان مجلس در گفتگو با بصیرت مطرح کردند؛
هر چند بودجه ارایه شده تغییری نکرده و خیلی شفاف دیده نشده است، اما باید تلاش کنیم تا با بهره گیری از منابع داخلی و صرفه جویی هزینه های پروژه های صنعتی را توسعه دهیم. درآمد 3 درصدی که برای مناطق نفت خیر و مناطق محروم دیده شده درست لحاظ نمی شود و امروزه شاهد مشکلات زیست محیطی در خوزستان و سایر شهرهای نفت خیر و محروم هستیم.
گفت وگوی وزرای دولت و نمایندگان در صحن مجلس واکنش دکتر لاریجانی را به همراه داشت که در اعتراض به این عمل به نمایندگان تذکر داد تا در جایگاه خود قرار گیرند.
بررسی بصیرت از چگونگی افزایش نقدینگی:
سبحانی فر، با اشاره به فعالیت موسسات مالی اعتباری در این عرصه هم، تصریح کرد: متاسفانه برخی موسسات مالی اعتباری به دلیل نبود نظارت های لازم با دادن سودهای کلان میزان نقدینگی را در دست گرفته اند که بخش تولید و صنعت را با مشکل و ورشکستگی همراه ساختند.
بررسی برنامه ششم توسعه در گفت وگوی بصیرت با نمایندگان ملت:
سهم توسعه کشاورزی در برنامه ششم توسعه از یک درصد به 7 درصد افزایش یافته است/برنامه های نفتی ایران در سند ششم توسعه باید خام فروشی را فراموش کند و به صادرات عرضه محصولات متنوع روی آورد.
صفحه  از ۱۶