مطرح کردن فساد مالی نتانیاهو مقدمه‌ای برای اجرای طرح دو کشور در اراضی اشغالی است
داعش این روزها حملات وحشتناکی را به نقاط مختلف دیرالزور انجام داده و در حال جداسازی فرودگاه این شهر، از مناطق مسکونی است.
رئیس یگان هماهنگی مبارزه با تروریسم در فرانسه فاش کرد که حدود 3 هزار اروپایی از جمله 700 فرانسوی به گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پیوسته اند.
اخیرا رژیم آل خلیفه حکم اعدام سه جوان بحرینی را به اتهام هدف قرار دادن نیروهای پلیس و کشتن یک افسر اماراتی اجرا کردند که این اقدام با واکنش گسترده داخلی و خارجی مواجه شد.
در حالی که چند روز بیشتر به زمان اعلام شده برای برگزاری مذاکرات صلح سوریه در قزاقستان باقی نمانده، بحث بر سر ترکیب گروه ها و همچنین کشورهای شرکت کننده در این مذاکرات، همچنان داغ است. در همین راستا، بالاخره روز گذشته شماری از گروه های معارض سوری تصمیم خود را برای شرکت در مذاکرات اعلام کردند. اما آن ها چگونه در نهایت به این تصمیم رسیدند؟
برخی از گزارش‌ها حاکی از این است که سرکوب‌های وحشیانه آل‌خلیفه به درخواست ریاض بوده تا از سرایت افکار انقلابی بحرین به عربستان جلوگیری شود اما نه‌تنها موفق نشدند، بلکه به اذعان روزنامه انگلیسی گاردین،‌ هر لحظه امکان وقوع یک انقلاب سراسری در عربستان وجود دارد.
به احتمال زیاد ترکیه بیشترین آسیب را از این تحول متحمل خواهد شد به ویژه این که پس از سال ها تعلل، به طور کامل وارد جنگ با داعش شده و نیروی «سپر جزیره» را برای بیرون راندن این گروه از شهر الباب پس از شهر جرابلس در شمال سوریه تشکیل داده است.
وزیر امور خارجه آمریکا گفت که طرح موضوع انتقال سفارت آمریکا به قدرس در بیانیه نشست پاریس نامناسب است.
کارشناس مسائل فلسطین در گفتگو با بصیرت:
اگر نتانیاهو با ترامپ همراه شوند دست به اقدامات غیرقابل پیش بینی خواهند زد که این امر موجب توقف نقشه های میدانی و زیرپوستی آمریکایی ها و صهیونیست ها در منطقه خواهد شد. لذا باید گفت سرنگونی نتانیاهو در این برهه، تنها مشکلات مقطعی برای رژیم صهیونیستی ایجاد خواهد کرد و در ادامه موجب تقویت طرح ها و منافع صهیونیست ها خواهد شد؛ طرح هایی که با سیاست های آژانس یهود مطابقت خواهد داشت
بخش زیادی از بحران و منازعات جاری در غرب آسیا برآمده از پیوند تفکر ابزاری و محاسباتی غرب با قرائت منحرفانه و خشونت آمیز از اسلام است. تروریسم تکفیری که ریشه در شبه تفکر وهابیت و حزب بعث دارد، در نظر دارد همه نظام های فکری و اعتقادی غیر را از بین برده و یکه تاز میدان باشد. یک تازی و تک ساحتی بودن می تواند با صنعت تسلیحاتی غرب که مبتنی بر علم تک ساحتی و سرمایه داری سلطه گر است، پیوند یابد.
صفحه  از ۴۱