علت اعتماد به نفس نظام چیست؟

علت اعتماد به نفس نظام چیست؟

پهلوان مطمئن، از هیچ میدانی نمی‌ترسد. این اعتماد به نفس حکومت از همان اعتماد به آسمانی است که امام در حکومت ولایت فقیه ودیعه گذاشته است. اگر در آمریکا تنها نماینده دو حزب حق حکومت دارند یا در بریتانیا تا سطح مدیران خرد هم باید به تأیید ملکه برسند و در فرانسه و دیگر کشورهای مدعی شهادتین مدیران، تأیید هولوکاست و منافع صهیون باشد
جنگ اقتصادی؛ عرصۀ ظهور اراده ها

جنگ اقتصادی؛ عرصۀ ظهور اراده ها

جنگ اقتصادی مجموعۀ اقدام‌های متعمدانه، خصمانه و اخلال گرایانۀ دشمن است و برای کاهش توان اقتصاد، قدرت و مقاومت ملّی، با هدف تغییر رفتار صورت می‌گیرد.
چیستی مسیحیت صهیونیستی

چیستی مسیحیت صهیونیستی

مسیحیان صهیونیست چنین برای سیاستمداران و مخاطبین خود وانمودکرده اندکه حمایت نکردن از آن ها مساوی با قرار گرفتن در صف مخالفین خداست. در حقیقت بین منافع آمریکا و ادعای مسیحیان صهیونیست ارتباط قابل توجهی وجود دارد و بخش های مختلف حکومت این کشور در دوره های مختلف به طرز بسیار مشهودی از این ایده حمایت و خود را مدافع آن به شمار می آورند.

فرصت‌های دفاعی- امنیتی جمهوری اسلامی ایران

با توجه به پیشرفت‌های بسیار بزرگی که در حوزۀ دفاعی و امنیت انجام‌شده به‌ویژه توان موشکی و حمایت مردم از برنامۀ صلح‌آمیز دفاعی کشورمان، می‌توان نتیجه گرفت که ثبات، امنیت داخلی و خارجی و اقتدار ج.ا.ایران طی سال‌های آینده افزایش خواهد یافت.
از جدایی بحرین و تبعات آن برای ایران چه می‌دانید؟

از جدایی بحرین و تبعات آن برای ایران چه می‌دانید؟

مجمع‌الجزایر بحرین در دورۀ سلطنت رژیم پهلوی استان چهاردهم ایران را تشکیل می‌داد که به عنوان آخرین بخش جداشده از خاک ایران در دوران معاصر، قربانی یک بده و بستان سیاسی شد.
سیر تکامل مردم‌سالاری دینی در ایران

سیر تکامل مردم‌سالاری دینی در ایران

مطالعه روندهای تاریخی نشان می‌دهد که مردم‌سالاری دینی به ‌عنوان یک گفتمان در ایران مدرن، اولین بار پس از ورود مدرنیته و ظهور مشروطه‌خواهی خود را نشان داده است.
نظام سلطه و تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران

نظام سلطه و تهدید علیه جمهوری اسلامی ایران

نظام سلطه که در سابق قدرت نظامی را حاملِ تداوم ‌بخش حیاتِ خود در تقابلِ با سایر کشورها دنبال می‌کرد، صورت‌بندی جدیدی را در کنار راهبرد نظامی در دستور کار خود قرارداد که نقطۀ کانونی آن بر محور اسلام هراسی و با تمرکز بر ایران هراسی و در نهایت شیعه هراسی قرار گرفت.
برنامه‌ای بلندمدت برای از پای درآوردن یک ملت
پروژه نفوذ دشمن:

برنامه‌ای بلندمدت برای از پای درآوردن یک ملت

یکی از اصلی‌ترین راهکنش‌های دشمن برای نفوذ هنگامی است که از راه چهرۀ دوم قدرت وارد میدان می‌شود. در چهرۀ دوم قدرت، دشمن به ‌صورت غیرمستقیم به کشور هدف این‌گونه القاء می‌کند که سعادت سیاسی آن در همسو و هم‌جهت شدن با راهبردهای او است. یکی از راهکنش‌های این راهبرد دشمن، ایجاد هیاهوهای سیاسی برای تحت تأثیر قرار دادن سیاست‌مداران کشور هدف است.
علل و عوامل ظهور اندیشه های تکفیری در کردستان ایران

علل و عوامل ظهور اندیشه های تکفیری در کردستان ایران

بی‌شک تعدادی از جوانان اهل سُنت کشور، به داعش پیوسته‌اند و هویت، جوانی و زندگی‌شان را به پای وعده‌های تباه داعش به تاراج داده‌اند. جوانان به عضویت داعش پیوسته را نه باید موافق، که از قربانیان این دستگاه جنایت و ارعاب دانست، که بی‌اطلاع و بعضاً به ‌منظور رفع نیازهای مالی، دلباخته وعده های فریبنده این گروهک شرور می شوند.
قوطی کبریت

قوطی کبریت

زندگی همراه با آرامش در یک‌خانه وسیع، در اسلام پذیرفته ‌شده است، لکن از دو جهت، زندگی مسلمانان به‌ویژه مسئولین نظام اسلامی در خانه‌هایی کاخ واره مورد ذم واقع‌شده است. نخست آنکه سبب ایجاد خوی کاخ‌نشینی می‌گردد. دیگر آنکه وقتی مردم آنان را مشاهده می‌نمایند، نسبت به زندگی خود و همچنین همراهی با نظام اسلامی دلسرد می‌گردند.
دفاع از مظلوم؛ آموزه بنیادین انقلاب اسلامی
در پاسخ به توئیت تاجزاده:

دفاع از مظلوم؛ آموزه بنیادین انقلاب اسلامی

اگر چه کشور یمن در نقطه سوق الجیشی باب المندب قرار دارد، لکن این مسئله هیچ ارزشی در راهبردهای کلان نظام اسلامی ندارد. بلکه از آنجایی که انقلاب اسلامی یک انقلاب با ماهیت فرهنگی است، ابعاد فرهنگی ناظر به تربیت انسان اهمیت خاص دارد. تربیت انسانی نیز در پرتو آموزه های دین مبین اسلام تحقق می یابد.
نکاتی در باب فرمان آتش به اختیار

نکاتی در باب فرمان آتش به اختیار

جواز آتش به اختیار در دست پیاده‌نظام و افراد عادی که از صلاحیت کمتری برخوردارند قرار نمی‌گیرد بلکه در اختیار افسرانی قرار می‌گیرد که از مجموعه‌ای از صفات و صلاحیت‌های هم چون متدین، انقلابی، مصمّم، هوشیار، پُرکار، صاحب اندیشه، شجاع و فداکار برخوردارند
۱
نشریات