رئیس دیوان محاسبات کل کشور گفت: گزارش نتایج بررسی پرونده مربوط به حقوق های ناعادلانه یکشنبه آینده از طرف رئیس کل این دیوان ارائه می شود.
محمود صادقی نماینده مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه(9.9.95) در وقت اداری جهت انجام تحقیقات، در دادسرا حضور یافت.
دبیر شورای نگهبان در نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه، اظهار داشته است که نظر هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مانع رسیدگی مستقل مرجع قضایی به مواردی که دارای عناوین مجرمانه است نمی‌شود.
تفاوتی ماهوی بین اقدام رئیس جمهور سابق و چند تن از نمایندگان فعلی وجود ندارد چرا که هر دو بدون دلیل و وجه قانونی حرمت شکنی کردند و تهمت ناروا زدند. لذا تعبیر خلاف اخلاق، خلاف شرع و خلاف قانون برای اقدام نمایندگانی که به رئیس قوه قضائیه و امام جمعه مشهد جسارت کرده اند نیز صادق است.
سه شنبه هفته گذشته 200 نماینده مجلس در اقدامی عجیب، یک سال و 4 ماه پس از پایان مذاکرات هسته ای، از تیم مذاکره کننده تقدیر کردند!
سه تن از نمایندگان مجلس در گفتگو با بصیرت:
انتظار می رفت که مجلس در مورد اظهار نظر وزرای پیشنهادی نسبت به فتنه 88 حساسیت بیشتری به خرج دهد./به خاطر دانش آموزان و اینکه در بحث تخصیص بودجه، وزارت اموزش و پرورش بالاصاحب نباشد و این وزارتخانه مهم با یک وزیر و ثبات مورد انتظاراز برنامه و اعتبارات خود دفاع کند نمایندگان به وزیر پیشنهادی دولت رای اعتماد دادند.
در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس
در جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و در پی تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان در صحن علنی مجلس، ۱۵ عضو هیئت تحقیق و تفحص از این صندوق انتخاب شدند.
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:
محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه یقیناً برای مردم موضوعات اقتصادی و معیشتی در اولویت است، گفت: انتظار بود رئیس جمهور در این حوزه فکری می کردند و تغییرات را در حوزه اقتصادی صورت می‌دادند.
مشخص بود که نامه علني و سرگشاده مطهري که باز هم بدون در نظر گرفتن شرايط و مصالح جامعه و محصول نگاه تک بعدي وي است، بدون پاسخ نخواهد ماند. اين ماجرا به صحن علني مجلس در روز يکشنبه (هفتم شهريور) کشيده شد و محسن کوهکن گفت:‌ «آقاي مطهري خواهش من از شما اين است تا زماني که به عنوان نائب‌رئيس مجلس در خانه ملت تشريف داريد از هرگونه نطق يا نامه‌ حاشيه‌ساز در شرايط فعلي که مشکلات اوليه مردم ما بيکاري فرزندان، تبعيض‌ها و مشکلات اقتصادي است، دوري گزينيد»
اصلاح‌طلبان به دو دليل نمي‌توانند نسبت به شکل گيري فراکسيون اعتدال خشنود باشند. اول آنکه اين بخشي از اعضاي اين فراکسيون بدون شک از طريق عضوگيري از فراکسيون اميد خواهد بود. اقدامي که مي‌تواند حتي منجر به فروپاشي اين فراکسيون و يا بي‌اثر کردن آن بينجامد. ثانيا اين فراکسيون با افزايش تعامل با دولت، مي‌تواند زمينه‌ساز واگرايي اصلاح‌طلبان و دولت شود.
صفحه  از ۲