نقش محرم و صفر در حماسه نهم دی

نقش محرم و صفر در حماسه نهم دی

الگو قرار دادن حرکت سیدالشهداء همواره یکی از رموز موفقیت نظام جمهوری اسلامی در معادلات بین المللی و داخلی بوده است. ارادت مردم ایران به خاندان عصمت و طهارت بود که باعث شد بدترین فتنه سی‌ سال گذشته انقلاب با سربلند بیرون آمدن مردم به انتها برسد.
دشمن هزینه‌های هنگفتی را برای براندازی نظام متحمل شد/ ملت ایران در 9 دی، برگ برنده مبارزه با فتنه‌های داخلی را به دست آورد در گفت‌وگو با معاون سیاسی سپاه امام سجاد(ع) مطرح شد:

دشمن هزینه‌های هنگفتی را برای براندازی نظام متحمل شد/ ملت ایران در 9 دی، برگ برنده مبارزه با فتنه‌های داخلی را به دست آورد

معاون سیاسی سپاه امام سجاد(ع) با بیان اینکه دشمن هزینه‌های هنگفتی را برای براندازی نظام متحمل شد گفت: ملت ایران در 9 دی، برگ برنده مبارزه با فتنه های داخلی را به دست آورد.
چالش‌های پیش روی اقتصاد مقاومتی

چالش‌های پیش روی اقتصاد مقاومتی

تئوری‌های اقتصادی ارائه شده توسط دولت‌های مختلف بعد از انقلاب یا با توجه به الگوی اقتصادی سرمایه‌داری (کاپیتالیستی) بنا نهاد شده و یا الگوی اقتصادی سوسیالیستی (کمونیستی) را دنبال کرده است که این راه ها علاوه بر این که فاقد نوآوری بوده، با شرایط و واقعیت های جامعه ایران هم خوانی نداشته اند.
از دشمن مشترک تا نقاط مشترک
وضعیت محور مقاومت در آینده منطقه:

از دشمن مشترک تا نقاط مشترک

محور مقاومت در پیدا کردن ارزش های مشترک که غالبا جنبه دینی و ایدئولوژیک داشته کاملا موفق بوده است و به جرات می توان گفت که پیروزی های به وجود آمده کنونی ناشی از نگاه « ارزش محور» بوده است ولی در مورد « نقاط مشترک» که می توان آنرا برخواسته از عوامل فرهنگی ، زبانی و سنتی دانست کار زیادی صورت نگرفته است و اگر غفلت نماییم این روزنه می تواند به شکافی بزرگ و گسلی فعال تبدیل گردد.
دکترین شوک
بررسی چرایی و چگونگی رفتار امریکا در آسیا:

دکترین شوک

در این دکترین ناگهان بحرانی ساخته می شود، به گونه ای که هول و هراس جامعه را در برمی گیرد آنگاه امریکایی ها در خلاء اجتماعی و امنیتی ناشی از بحران و جو ترس و نگرانی، دست به کار می شوند و به نفع سیاست های خود به مهندسی جوامع بحران زده می پردازند.
حفظ برتری و تفوق هژمونیک در برابر جمهوری اسلامی ایران
سناریوهای مختلف در خصوص راهبرد ترامپ در قبال ایران

حفظ برتری و تفوق هژمونیک در برابر جمهوری اسلامی ایران

سناریویی که شخص ترامپ و دولت امریکا در کانون توجهات دائم جهان قرار دهد و حداکثر سود و کسب هر چه بیشتر منافع اقتصادی را برای امریکا به ارمغان آورد، علاوه بر آن موجب حفظ برتری و تفوق هژمونیک امریکا در منطقه و جهان باشد و نهایت استفاده از موفقیت و تجربه های تاریخی را در دستور کار خود داشته باشد.
بحران کردستان عراق در قاب نظریات سیاسی
تحلیلی نظری پیرامون تأثیر نتایج همه پرسی استقلال کردستان عراق بر امنیت جمهوری اسلامی ایران

بحران کردستان عراق در قاب نظریات سیاسی

حضور و سکونت اقوام و اقلیت های مذهبی ایران در حوزه های راهبردی و در جوار مرزها، شرایط ویژه ای را به جمهوری اسلامی تحمیل می کند تا در خصوص هر گونه فعالیت قومی و مذهبی در منطقه و فرا سوی مرزها و به ویژه در کشورهای همسایه حساسیت جدی نشان دهد. این حساسیت زمانی اهمیت بیشتری می یابد که تحرکات صورت گرفته درآن سوی مرز خواسته یا ناخواسته با اهداف و مصالح استعماری بیگانگان و دشمنان جمهوری اسلامی همسو باشد. برپایی همه پرسی در اقلیم کردستان عراق و برداشتن گام های جدی از سوی کردها در جهت کسب استقلال و تشکیل یک کشور کردی یکی از همین نوع تحرکاتی است که واکنش جدی جمهوری اسلامی را در پی داشته است، خصوصاً که در پشت سر این آرزوی استقلال، دشمن درجه یک ایران یعنی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.
۱
نشریات