چالش‌های امنیتی مرزهای غربی جمهوری اسلامی ایران

چالش‌های امنیتی مرزهای غربی جمهوری اسلامی ایران

تروریسم و افراط‌گرایی، بحران اقتدار و وجود دولت‌های ضعیف و همچنین مداخلات قدرت‌های فرامنطقه‌ای، 4 چالش امنیتی در محیط پیرامونی ایران محسوب می‌شود که با یکدیگر ارتباطی چند بعدی و تنگاتنگ دارند.
تنفس اصلاح طلبان مسأله دار زیر نگین 24 خرداد/ متینگ دولتی در سالن 150 نفره + عکس حواشی مراسم 24 خرداد در بوشهر:

تنفس اصلاح طلبان مسأله دار زیر نگین 24 خرداد/ متینگ دولتی در سالن 150 نفره + عکس

مدح و ثنای استاندار طبق پیش بینی های قبلی جزء بلامنازع این مراسم بود و تعریف و تمجیدهای بی حد و اندازه و اغراق گونه خرازی از دولت یازدهم و کارگزارانش حوصله تعدادی از اصلاح طلبان غیر دولتی را به سر برد، به گونه ای که نجوا و پچ پچ آن ها فضای سالن را تحت شعاع خود قرار داد.
سازمانی که به خاطر پول و ترس، انسانیت را لگدمال می کند

سازمانی که به خاطر پول و ترس، انسانیت را لگدمال می کند

دردناک بودن موضوع آنجایی است که بان کی مون به عنوان رئیس سازمان ملل منافع ملل مختلف را تأمین نمی کند بلکه به دنبال تأمین منافع کدخدا است. آخر او پست خود را مدیون کدخدا و اربابان دلار می داند نه ملل پابرهنه ای که این روزها زیر آتش و گلوله روزگار سپری می کنند.
«مهار ایران»؛ هدف فشارهای پسابرجامی امریکا
استراتژی پسابرجامی امریکا در قبال ایران:

«مهار ایران»؛ هدف فشارهای پسابرجامی امریکا

نیکلاس برنز می‌گوید: «باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا و جانشین او و یا حتی جانشین رئیس‌جمهور بعد از اوباما، باید تلاش کند قدرت ایران را در منطقه مهار کند... بنابراین ما باید قدرت دیپلماتیک، اقتصادی و نظامی خود را برای انسداد ایران در شرایط فعلی و مهار قدرت این کشور در منطقه در سال‌های آینده به کار بریم... استراتژی مؤثرتر و هوشمندانه‌تر، فشار به آن‌ها از طریق مذاکرات است.»
نشریات