حمیدرضا حاجی بابایی از منجمد بودن 45 درصد نقدینگی امروز کشور به دلیل رکود اقتصادی خبر داد و گفت: بخشی از آن دست مردم است و بخشی دیگر در اوراق و صنوف استفاده شده است.
طبق قانون، سطح رهبری راهبردی و سیاستگذاری کلی و کلان است، نه ورود عملی به مباحث اجرایی که در حوزه وظایف قوای سه‌گانه قرار دارد، با این‌حال رهبر معظم انقلاب، همواره با تأکید بر فرصت‌های فراوانی که برای بهبود شرایط در اختیار مسئولین محترم قرار گرفته، اهمیت برخورد به‌هنگام با تخلفات و ضرورت رفع نواقص و کاستی‌های اجرایی در نظام اداری کشور را (گاهی حتی با اشاره به جزئیات)، به مسئولین ذیربط متذکر و رفع آنها را به‌طور مکرر از آنها مطالبه کرده‌اند.
نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با بصیرت:
در چهل سال پیش کالاهای ژاپنی از استاندارد و کیفیت خوبی برخوردار نبودند ولی اکنون می بینیم که در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن دارند، چرا، چون شعار کیفیت سازی را در سردر کارخانه های تولیدی خود نصب کرده و به آن عمل می کنند. اینگونه است که با توجه به ضرورت سازی کیفیت در صنعت جهانی حرفی برای گفتن دارند.
تحلیلگر با سابقه انگلیسی پیش بینی می کند، قیمت طلا تا قبل از پایان سال به ۱۳۰۰ دلار در هر اونس افزایش یابد.
در گفت وگو با نمایندگان مجلس مطرح شد:
تلاش اقتصادی ما بهتر است بر محوری بودن اقتصاد مقاومتی دنبال شود؛ اینگونه است که جلوگیری از کالاهای لوکس و اجرا نکردن برخی طرح های مشابه در کشور بتواند اقتصاد ما را تقویت سازد.
در روز فرود نخستین ایرباس در فرودگاه مهرآباد، مدیرعامل ایران‌ایر رسماً این شایعه را که هواپیمای ۳۲۱ وارد شده به ایران متعلق به شرکت دیگری بوده است را تکذیب کرد و از فرآیند چندماهه‌ای خبر داد که صرف انتخاب این هواپیما و تحویلش به ایران شده است.
اگر مسئولان و مردم بتوانند اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق و کشور را از جادوی مالی و پولی دشمن خلاص کنند و ارزش و آقایی دلار را در زندگی اقتصادی بشکنند نه تنها مشکل اقتصاد کشور بلکه کشورهای دیگر را نجات داده اند و برای آنها الگو خواهند بود.
رييس كل سازمان سرمايه گذاري ایران در گفت وگو با بصیرت عنوان کرد:
خزاعی با بیان اینکه غرب آسیا محل طمع قدرت های غربی است، گفت: استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی تلاش می کنند تا از پتانسیل و ظرفیت های اقتصادی منطقه بیشترین بهره برداری را داشته باشند
دولت ملزم است قول هایی را که دولت قبلی داده است عمل کند چرا که یک پروژه ای شروع شده و دولت تعهداتی داده و این الزام آور است و دولت باید ادامه آنرا بدهد. دولت ممکن است عوض شود ولی اهدافی که از سوی مجلس و دولت تصویب شده و قولی که دادند باید عمل شود.
محسن رضایی درگفت وگو با بصیرت مطرح کرد:
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه کنفرانس امنیتی تهران به بصیرت، گفت: اقتصاد مهمترین عاملی است که می تواند همه ما را به وحدت برساند. اگر همه ما به یک کلمه مشترک در خصوص رفع مشکلات، توسعه اقتصادی و کاهش فقر متمرکز شویم می توان شاهد وحدت بخشی بود.
صفحه  از ۸