اما فراکسیون رهروان ولایت مجلس در حالی چند ماه پیش از آغاز رویدادهای انتخاباتی عزم خود را برای حضور در انتخابات مجلس دهم جزم کرده بود که با شروع فصل انتخابات دچار دگرگونی شد و حتی برخی از اعضای این جریان سیاسی از فروپاشی رهروان گفتند.
کرباسچی با تلاش برای حضور اعضای حزب متبوعش در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان نشان داد که نمی‌خواهد در عرصه مهم و سرنوشت ساز انتخابات مجلس دهم نقش موثری ایفا نکند؛ آنهم کسی که در سال‌های اخیر با استراتژی تغییر چهره در موقعیت‌های مختلف به «مرد هزار چهره» عالم سیاست تبدیل شده است
حمیدرضا ترقی در واکنش به اعلام سهم خواهی پایداری ها نسبت به لیست تهران گفت: «دسته بندی اصولگرایان براساس موضع شان در قبال برجام درست نیست؛ لیست تهران اصولگرایان 30 نفر است و هر سلیقه سیاسی طبق نظرسنجی ها متناسب با وزنی در جامعه که داشته نماینده در فهرست دارد بنابراین هیچ اجحافی به موتلفه و جبهه پیروان خط امام و رهبری نشده است(فارس رصد کانال های انتخاباتی)
به دنبال رد صلاحیت برخی از نمایندگان مجلس که بیشتر آنها در شورای مرکزی فراکسیون رهروان حضور دارند، این حدس و گمان وجود دارد که لغو جلسه یکشنبه فراکسیون رهروان به خاطر این است که دوستان رد صلاحیت شده از هیئت رئیسه مطالباتی داشتند.حقیقت این است، رهروان نتوانست در قالب یک حزب یا جبهه محکم در انتخابات حضور پیدا کند و مفهوم اثرگذاری خودش را از دست داده است.
اخبار روزنامه ها و سایت ها
رحمانی‌فضلی وزیر کشور دراین جلسه با بیان اینکه جامعه اطلاعاتی کشور باید تحولات سوءاطلاعاتی امنیتی در فضای مجازی را پیش‌بینی و پیشگیری کند، گفت: دشمن اگر بتواند باز هم نظیر فتنه ۸۸ را برای ما می‌آفریند .پس از صحبت‌های وزرای اطلاعات و کشور اعضای جامعه اطلاعاتی ضمن بررسی آخرین وضعیت و رویدادهای داخلی، منطقه‌ای، به طرح نظرات و مهم‌ترین اخبار اطلاعاتی و امنیتی کشور پرداختند.
مجموعه خبرهای سایت ها و روزنامه ها
. در این میان سریع القلم مشاور رییس جمهور یکی از پیشتازان این عرصه می باشد وی در این خصوص چنین می گوید: " کشور ایران هم به عنوان یکی از اعضای جامعة جهانی از این قاعده مستثنی نیست و برای رسیدن به سطح مطلوب توسعه چاره ای ندارد جز آنکه به منظومة غرب محور دنیا بپیوندد زیرا سامان دنیایی ما با غرب گره خورده است.
چکیده ی خبرهای سایت ها و روزنامه ها
ارتباط دادن احمدی‌نژاد به اصولگرايان درست نيست و اين يک راهبرد «اصولگرا هراسي» محسوب می‌شود. با رعايت قانون و قواعد سياسي نرخ مشارکت مردم بالا خواهد رفت؛ اما اگر جریان‌های سياسي با قطب‌بندی به تخريب هم بپردازند، اين مسئله باعث می‌شود به نرخ مشارکت مردم لطمه وارد شود.
گردآوری خبری و تحلیلی" تا انتخابات" مجموعه ای است از اخبار انتخاباتی خبرگزاریها،روزنامه ها،سایتها و شبکه های اجتماعی و در راستای دستیابی سریع و آسان به این اطلاعات است و درج اخبار گروهها و جریانات به معنای تایید رویکرد آنان نمی باشد.
یوسف بات فیزیکدان و تحلیل گر هسته ای مشاور آکادمی علوم ملی امریکا نیز درباره برنامه هسته ای ایران می گوید در حالی که رژیم تحریم ها در ابتدا روند توسعه فنی برنامه هسته ای ایران را کند کرد اما در عین حال سبب شد ایران در برخی زمینه ها ی کلیدی خودکفا شود
صفحه  از ۲