به مناسبت 29 فروردین روز بزرگداشت ارتش جمهوری اسلامی
مهمترین اقدام ارتش در سال های اولیه انقلاب علاوه بر حضور مسمتر در جنگ تحمیلی، دفع فتنه ضد انقلاب در مناطق غربی کشور بود. تاثیر ارتش در پاکسازی جنگ های داخلی کردستان با کمک نیروهای خود، چون نیروی هوایی و زمینی از جمله نقش های تاثیر گذار ارتش بود که با وجود توطئه بنی صدر، موفق به ختم غائله ضد انقلاب در این منطقه شدند.
بسیار سخت است که مردم یک کشور علیه ظلم، استبداد و مداخله بیگانگان در کشورشان انقلاب کنند و خود به تأسیس یک نظام سیاسی اقدام نمایند، آن وقت همه دنیا تصمیم بگیرند با راه اندازی یک جنگ تمام عیار، این ملت را به خاک و خون کشیده تا از انقلاب و نظام خود دست بردارند. سخت تر از این، وقتی است که امپریالیسم رسانه ای غرب، این ملت مظلوم را در آغاز جنگ مقصر بداند و این قصه پُر غصه ملت ایران در جنگ تحمیلی هشت ساله است که از سوی رژیم بعث عراق و با حمایت همه قدرت های غربی و شرقی آغاز شد.
22 اسفند روز «بزرگداشت شهدا» و سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی ایران، فرصتی برای یادآوری راز جاری ماندن شهداست. شهادت فنا شدن انسان برای نیل به سرچشمه نور و نزدیك شدن به هستی مطلق است؛ شهادت عشق به وصال محبوب و معشوق در زیباترین شكل است.
ضرورت است که این حرکت استمرار داشته باشد، ولی باید بسیار مراقب تکرار بود. تکرار و عادت وارگی این حرکت آفت بزرگ آن است. وقتی راهیان نور برای متولیان برگزاری و همچنین شرکت کنندگان به امری علی سویه و روزمره تبدیل شود و شأن آن از یک سفر روحانی به سفری تفریحی فروکاسته شود، نقطه آغاز انحراف است.
به بهانه سالروز عمليات افتخارآفرین والفجر 8
در این عملیات تاکتیک های جدید بکار گرفته شده از سوی رزمندگان اسلام ، از موقعیت جغرافیایی و سوق الجیشی خاصی برخوردار بود، به نحوی که عبور رزمندگان از رود اروند حیرت همه کارشناسان نظامی را بر انگیخت، و به لحاظ سیاسی نگرانی عمیقی را در حامیان رژیم عراق ایجاد کرد
«سرزمین نور» سرزمین معانی است. سرزمین درک و شهود است. در آنجا نادیدنی ها به چشم می آیند و ناشنیدنی ها شنیده می شوند.....
خادمین سرزمین نور؛
در روزهای آغازین سال جدید در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس خوان فضل و سعادت پهن شده است. هرکسی می‌آید و به حد بضاعت خود بهره می‌برد ولی برخی عنوان خادمی شهدا نصیبشان می‌شود.
از درب پادگان که وارد می‌شوی می‌توان غربت آن را احساس کرد، سر که می‌چرخانی همه چیز جلوی چشمانت نظاره می‌شود خنده‌ها، اشک‌ها، تمرینات بدنی، نجواهای شبانه ، نماز شب ها و......
رئیس شورای عالی استان‌ها و رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز زنده نگه داشتن این مسیر باز هم با حرکت‌های مردمی امکان پذیر است البته این دلیل نمی‌شود که دولت و نهاد‌ها وظیفه خود راکنار بذارند.
یکی از یادمانهایی که محل تجمع و بازدید کاروانهای راهیان نور به شمار می رود یادمان طلائیه است. اتفاقاتی که بر رزمندگان در این نقطه از خاک خوزستان گذشت تداعی کننده شب عاشورا است
صفحه  از ۷