دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری گفت: حادثه دیدگان پلاسکو برای دریافت وام‌ها به بانک‌های طرف قرارداد خود مراجعه کنند.
روی دیگر سکه صورتهای مالی بانکها، طبقه‌بندی بدهکاران بانکی،وصول مطالبات‌معوق،بدهکاری بانکها به بانک‌مرکزی و راهکارهای خروج بانکها از بحران کمبودمنابع را در گفتگو با یک مدیرعامل بانک بخوانید.
ابهاماتی که FATAF می افزاید!
امضاء این توافق در حالی مورد توجه قرار گرفته است که بانک مرکزی ایران برخی از نهادها و سازمان های داخلی را برای تبعیت از قوانین FATF به بهانه حمایت از محور مقاومت در منطقه با خودتحریمی مواجه ساخته و خود را بیشتر تابع قوانین بین المللی می داند چرا که الزام به آن را از شروط برجام و جذب سرمایه گذاری خارجی در کشور بر می شمارد.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات تشریح کرد:
مدیرعامل بانک توسعه صادرات از سه ریسک نرخ سود، ریسک نقدینگی و ریسک اعتباری به عنوان سه ریسک مهم در حوزه بانکداری نام برد.
از آنجایی که در اوضاع و احوال اقتصادی کشور شاهد یک رکود قابل توجه به همراه تورم هستیم، برای اینکه ما بتوانیم بر مشکلات این چنینی غلبه کنیم، لازم است این کاهش نرخ سود تداوم داشته باشد.
در صورت تحقق وعده مقامات بانک مرکزی، سقف برداشت روزانه از خودپردازها از ۲۰۰ به ۴۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.
مقامات هندی با اشاره به مذاکره تهران و دهلی‌نو برای تأسیس شعب بانکی در کشورهای یکدیگر و احیای اتحادیه پایاپای آسیایی، از گلایه تجار این کشور به علت برقرار نشدن سوئیفت بانک‌های بزرگ ایرانی خبر دادند.
عباس آخوندی در همایش سیاست‌های پولی اعلام کرد
وزیر راه‌وشهرسازی در پنجمین همایش سیاست‌های پولی از منظر اقتصاد سیاسی، به بحث بدهی‌های دولت پرداخت. او با اشاره به تمام تلاش‌ها و نظریه‌پردازی‌هایی که برای حرکت به سوی نظام اقتصاد با محوریت رقابت صورت می‌گیرد، گفت: با کمال تاسف باید بگویم نه تنها رقابت نهادینه نشده، بلکه اقتصاد کشور به سمت رفتارهای مرکانتیلیستی منحرف شده است.
سیف رئیس کل بانک مرکزی:
رئیس کل بانک مرکزی برنامه این بانک برای برخورد با سودهای بی‌ضابطه صندوق‌های سرمایه گذاری بانک‌ها را تایید و از ارائه هر گونه توضیح خودداری کرد.
بانک‌ها برای کاهش سود بانکی به توافق رسیدند. بر این اساس سود سپرده سالانه از 20 به 18 درصد و سود روزشمار به کمتر از 10 درصد کاهش می‌یابد. نرخ های جدید سود بانکی از اول اسفند ماه سال جاری اجرایی خواهد شد.
صفحه  از ۲