پیام های آتلانتیکی ترامپ
نسبت آمریکا و ناتو چگونه تعریف می شود؟
هر چند افرادی مانند ینس استولتنبرگ دبیر کل نروژی ناتو در صددند روابط و مناسبات فعلی آمریکا و ناتو را طبیعی جلوه داده و بر تعهدات همه جانبه و چند طرفه در این خصوص تاکید کنند، اما بر همگان مسجل است که روابط واشنگتن و هم پیمانانش در ناتو به نازل ترین سطح ممکن طی دهه های اخیر رسیده است.
نخست وزیر انگلیس: بالا بردن سطح هشدار امنیتی تا مرحله «بحرانی» به معنای احتمال وقوع حملاتی تازه است.
سیاست خارجی آمریکا بسیار افراطی و ویرانگر است!
نویسنده آمریکایی در گفت‌وگو با بصیرت:
ترامپ آرایش رقت‌انگیزی از اراذل را برای پست‌های کلیدی دولت انتخاب می‌کند. ... سیاست خارجی ایالات‌ متحده بسیار افراطی و ویرانگر است. من معتقدم که یک روز دستور کار امپریالیستی آن محکوم به فنا خواهد شد؛ درست همچون امپراتوری‌های پیشین در تاریخ. چرا که هزینه‌های آن غیرقابل ‌تحمل و بیش‌ از حد است، در حال ایجاد تعداد بیشتری از دشمنان در مقایسه با متحدان است و اینکه از چماق بیشتر از هویج استفاده می‌کند.
وزیر امور خارجه پیشین آمریکا اذعان کرد که دولت واشنگتن به دروغ پرچمدار دمکراسی و حقوق بشر در جهان است.
رئیس‌جمهور آمریکا در آستانه تعلیق تحریم‌های ایران ذیل تعهداتش تحت برجام، علیه این کشور تحریم‌های جدیدی اعلام کرد.
رسانه های غربی و انتخابات ریاست جمهوی دوازدهم
از آنجا که اکثر فرصت چهار ساله اخیر در دولت یازدهم حول توافق هسته ای با اعضای 1+5 سپری گردید، برجام به متغیری مستقل و تعیین کننده در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم تبدیل شده است
کاخ سفید جزئیات دیدار دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و سرگئی لاوروف وزیر خارجۀ روسیه را منتشر کرد.
مشاور سياست خارجي "امانوئل مکرون" درباره موضع او در قبال ايران توضيح داد.
آیا واقعا
ده نکته در خصوص انتخابات ریاست جمهوری فرانسه
واقعیت امر این است که اتحادیه اروپا در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه پیروز نشده است. از این پس، شاهد شکل گیری دیالوگ هایی میان سران اروپایی و ماکرون خواهیم بود که در مواردی ممکن است شکل منازعه به خود گیرد. ماکرون به مانند فرانسوا اولاند، سیاستمداری منفعل و ناتوان نیست. او به خوبی می داند که برای حفظ قدرت خود در کاخ الیزه، لازم است در مواردی تقابل با کشورهای اروپایی مخصوصا آلمان را مدنظر قرار دهد.
از زمانیکه فرانکلین روزولت (1945-1933) برنامه 100روزه خود را جهت مقابله با رکود اقتصادی اعلام کرد، چارچوب «100روزه» برای تبیین دستاوردهای روسای جمهور آمریکا مورد توجه قرار گرفت. ترامپ مدعی است در این دوره 100 روزه یک گام از خودِ روزولت جلوتر بوده است.
رئیس جمهوری اتریش با بیان اینکه زنان حق دارند هرگونه که دوست دارند لباس بپوشند پیشنهاد داد برای مقابله با اسلام هراسی همه زنان روسری بپوشند.
پرده برداری از اروپای آسیب پذیر
پیام اصلی انتخابات فرانسه
در حال حاضر، احزاب راست افراطی در کشورهای فرانسه، هلند، سوئد و اتریش توانسته اند دست به یارگیری گسترده ای بزنند. بدیهی است که ادامه این روند، آینده اروپای واحد را به خطر خواهد انداخت. چنانچه در حال حاضر شاهد هستیم، رشد جریان راست افراطی در فرانسه به گونه ای بوده است که احزاب راست میانه و سوسیالیست و ..... ناچارند جهت شکست دادن آن در انتخابات با یکدیگر هم پیمان شوند.
پربیننده ترین