در ادامه نامه نگاری‌های ضد ایرانی، این بار ده‌ها مقام سابق دولتی و نظامی آمریکایی به دونالد ترامپ نامه نوشتند و خواستار همکاری با گروهک منافقین علیه ایران شدند.
آژانس حفاظت از مرزهای اروپایی، کنترل از مرزهای اتحادیه اروپا برای جلوگیری از ورود پناهجویان را تشدید می‌کند.
یک اندیشکده اسرائیلی در گزارشی سه پیشنهاد به ترامپ ارائه کرده تا از طریق آن‌ها ایران طرف برهم‌زننده برجام باشد.
سال نو میلادی در سایه بحران های امنیتی اروپا
بحران امنیت موضوعی است که اروپای واحد امروز آن را به شدّت لمس می کند. سیاست های امنیتی مشترک در اروپا نه تنها منجر به بهبود اوضاع امنیتی در مرزهای شنگن و دیگر مرزهای اروپایی نشده است، بلکه به نقطه آسیب اطلاعاتی و امنیتی در این مجموعه تبدیل شده است
«طارق رئوف» با اشاره به اینکه برجام منافع زیادی برای آمریکا و جامعه جهانی دارد اظهارات ترامپ درباره برجام را ناشی از جهل وی به این توافق دانست.
واکاوی قطعنامه ضد صهیونیستی شورای امنیت
اوباما در 8 سال ریاست جمهوری خود با وتوی تمام طرح ها علیه اسرائیل در صدر روسای جمهور حامی این رژیم قرار گرفت و در دوران وی تنها یک قطعنامه علیه رِم اشغالگر صادر شده است. به این دلایل به نظر می رسد که این اقدام اوباما به صورت مستقیم به معنای گرم تر شدن روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی در دوران ترامپ خواهد بود
در حالی که پیش از این نیز بیان شده بود، در تیم انتقال قدرت دونالد ترامپ و در بین نزدیکان وی، چهره هایی از جمله رودی جولیانی قرار دارند که با گروه منافقین روابط نزدیک و گرمی نیز دارند، اکنون این گروه تروریستی در تلاش است با هماهنگی این حلقه در تیم ترامپ به وی نزدیک شده و در صورت امکان بر سیاست های رئیس جمهور جدید در خصوص ایران اثرگذار باشد.
تحریم‌های سخت‌تر علیه بخش‌هایی در ایران، عدم تعامل با جمهوری اسلامی ایران و استفاده از تمام ابزارهای موجود برای مقابله با فعالیت‌های منطقه‌ای ایران از جمله خواسته‌های امضاکنندگان نامه ضدانقلاب به دونالد ترامپ است.
روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا احتمال نزدیکی و افزایش همکاری های مسکو و واشنگتن را بالا برده است، امری که با واکنش هایی در داخل آمریکا و اتحادیه اروپا مواجه شده است.
«جان بولتن» با بیان اینکه احتمالا قتل سفیر روسیه در ترکیه بخشی از یک زنجیره بزرگتر باشد، مدعی شد «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان با راه دادن پناهندگان به کشورش، تروریسم را به اروپا کشاند.
صفحه  از ۱۶