«ماجد حلیمه» معتقد است که مردم ایران با حضور گسترده در انتخابات ریاست جمهوری از انقلاب این کشور حمایت کرده و آینده این انقلاب را برای سال های بعد ترسیم نمودند.
رهبران و روسای جمهور برخی از کشورهای جهان در پیام هایی جداگانه پیروزی در انتخابات را به حسن روحانی تبریک گفتند.
عربستان و تحریک گسل های قومی علیه ایران
عربستان با مشکلات متعددی مواجه است، اما حضور بن سلمان در رأس سیاست های عربستان با توجه به بیماری ملک سلمان باعث شده است تا این کشور سیاست های بسیار افراط گرایانه و مداخله جویانه ای را در پیش گیرد. بن سلمان مرد خطرناکی برای منطقه است و با اتخاذ سیاست هایی که جز شکست برای آل سعود تاکنون هیچ دستاوردی نداشته است، همچنان طرح های ناشیانه خود را دنبال می کند.
عدم تغییر دیپلماسی دولت بعدی ایران در قبال نقض برجام، سبب افزایش تحریم ها می شود
دکتر باقری، کارشناس مسائل هسته ای در گفتگو با بصیرت:
راهبرد کلان این بوده که بایستی دشمنی ها و حرکت های خصومت آمیز برداشته شود و هر اقدامی که بیانگر نوعی رفتارهای مقابل ماورای برجام هست، وجود نداشته باشد، اما آمریکایی ها تعریف خاصی از روح برجام دارند. روح برجامی که ترامپ مطرح می کند و حتی در دولت اوباما هم مطرح می شد، منظور این است که ایران بایستی در تمام زمینه ها نه فقط در مورد هسته ای با آمریکا هماهنگی داشته باشد.
مرز میان قدرت سخت و نرم در نگاه رئیس جمهور  مخدوش است!
کارشناس مسائل هسته ای و سیاست خارجی در گفتگو با بصیرت:
مطابق شناخته شده ترین گزاره های نگاه رئالیستی در نظام بین الملل، میزان "قدرت نظامی " یک کشور، مولفه ای است که قدرت چانه زنی آن را در جریان مذاکرات، تنظیم معاهدات و قرار دادها و ... بالا یا پایین می آورد. در چنین شرایطی جای بسی تعجب و البته تاسف دارد که آقای رئیس جمهور، قدرت سخت جمهوری اسلامی ایران را تابعی از قدرت نرم ما در حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی قلمداد می کند.
نقش نیروهای مسلح در رفع سایه جنگ از کشور
قابلیت‌های دفاعی و تجهیزات نظامی، اعتبار نظامی، ثبات در بازدارندگی و پیام بازدارنده به نحوی در ایران بعد از انقلاب اسلامی تداوم و گسترش‌یافته است که نه‌تنها جنگ نظامی علیه ایران را ناممکن کرده است، بلکه هزینه‌های این جنگ را برای دشمن بسیار سخت نموده است تا جایی که کوچک‌ترین اقدام نظامی آن‌ها مانند دستگیری نیروهای انگلیسی در سال 1386 و نظامیان آمریکا در سال 1394 بسیار پرهزینه خواهد بود و بر اوضاع داخلی این کشورها حتی تأثیر خود را می گذارد
حادثه تروریستی میرجاوه و خدمات امنیتی پاکستان به عربستان
با توجه به اين كه عربستان ارتش استيجاري در برخي مناطق مثل مصر و پاكستان دارد، بدون شك اين كشورها در قبال دريافت كمك‌هاي مالي- اقتصادي و انرژي ارزان از عربستان، بايد خدمات امنيتي ارائه دهند. بر همین اساس، ارتش پاكستان به نوعي در همسويي با ماموريت عربستان سعودي گام برمي‌دارد و گاه رويكردش را همسو با منويات عربستان تنظيم مي‌كند.
وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در تازه ترین اظهار نظر خود، برجام را توافقی شکست خورده دانسته است.
وزیر خارجه آمریکا با اعتراف به اینکه ایران به برجام پایبند بوده، مدعی شد که عمل به برجام کافی نبوده و تحرکات ایران در منطقه نیز باید لحاظ شود.
پربیننده ترین