پیام وزیر خارجه کویت برای ایران از جانب شش کشور شورای همکاری خلیج فارس بوده که خواستار ارتقای سطح روابطشان با ایران بوده اند.
در حالی که مراسم راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 38 امین سال خود از اهمیت و ارزش متفاوتی نسبت به چند سال گذشته برخوردار شده بود، امروز رسانه های خارجی با دقت سعی در رصد اتفاقات و حضور مردم در این راهپیمایی داشته اند. در نظر بیشتر این رسانه ها، امسال راهپیمایی 22 بهمن ماه، بیش از هر چیز پاسخی از سوی ایرانیان به اقدامات و تهدیدات دونالد ترمپ تلقی شده است.
نماینده روسیه در سازمان ملل بار دیگر تصریح کرد که قطعنامه شورای امنیت آزمایش موشکی توسط ایران را ممنوع نکرده است.
اگرچه برخی رفتارهای ترامپ عاقلانه به‌نظر نمی‌رسند اما آیا او تا آن حد عقل را به‌کنار نهاده که خواستار مواجهه نظامی با ایران باشد؟
دکتر باقری در گفتگو با بصیرت:
آمریکا نمی تواند به سادگی روسیه را از ایران جدا کند و از سوی دیگر روسیه هم خیلی نمی تواند از تصمیم های رادیکالی ترامپ جلوگیری کند. به نظر می رسد تصمیمات رادیکالی ترامپ یک امر خیلی پایداری نخواهد بود. تصمیمات رادیکالی ترامپ هم در میان افکار عمومی درونی و هم در میان دایره نخبگانی خودش، موانعی دارد و هم مانع متحدین خودش مثل اتحادیه اروپا را دارد و هم مانعی در کشورهای معظم مثل روسیه و چین و بقیه کشورهای دیگر دارد
سردار جوانی در گفتگو با بصیرت مطرح کرد:
اگر بیگانگان بخواهد خطا یا تحرکی داشته باشند، قطعا به ضررشان خواهد بود و این رزمایش ها می تواند برای مجموعه نیروهای جمهوری اسلامی یک فرصت تلقی شود که دشمن را قبل از یک رویارویی به خوبی بشناسد و با آن آشنا شوند و نقاط ضعف و قوت را به درستی شناسایی کنند
باید به سیاستمداران اروپا فهماند که کوتاه آمدن آنها در مقابل سیاست های نقض برجام از سوی آمریکا، می تواند همه چیز را به قبل از مذاکرات برجام برگرداند. ترامپ شاید نتواند برجام را بازنگری کند، اما مسلما آن را بهانه وضع سیاست های سخت گیرانه ای خواهد کرد و در اینجا ضروری است که مقامات وزارت خارجه کشورمان، توان ایران برای بازگشت به صنعت هسته ای در دوره قبل از برجام را به اروپائیان خاطرنشان کنند
معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی به ارزیابی برجام از منظر میزان رعایت خطوط قرمز مورد تأکید رهبر انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: در برجام ۱۰۰ حق ایران ضایع شده است.
کمیته کارشناسان سازمان ملل اذعان کرد ایران هیچ گونه کمک تسلیحاتی به انصارالله یمن نداشته است.
احزاب و فعالان سیاسی به دلیل وجود سابقه عملکرد و تفکرات حزبی مدون شان قابل پیش بینی هستند اما این اصل در خصوص دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا نامعتبر و ناکارآمد است چون ترامپ فردی بدون سابقه و کارنامه سیاسی و در نتیجه ناشناخته است.
صفحه  از ۱۰