در سالروز اجرایی شدن برجام، با تصویب شورای اتحادیه اروپا برخی تحریم ها علیه ایران لغو شد
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: هیچ رابطه‌ای بین برجام و امور دفاعی کشور وجود ندارد و اصولا مسئله دفاع در مذاکرات هسته‌ای جایی نداشته است.
بررسی طرح کنگره آمریکا مبنی بر تروریستی خواندن سپاه پاسدارن
دولت دکتر روحانی قبل از عملیاتی شدن این مسئله باید با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارد، مخالفت علنی خود را با طرح کنگره آمریکا اعلام کند. همچنین وزارت خارجه ایران می تواند با طرح این مسئله در نهادهای حقوقی بین المللی تبعات این اقدام کنگره را برای کشورهای دیگر روشن کند، چرا که سپاه پاسداران را شاید بتوان تنها نیروی رسمی در منطقه دانست که به صورت همه جانبه پرچمدار مبارزه با تروریسم است و از ثبات و امنیت منطقه حمایت می کند
بیانیه مشترک مطبوعاتی کمیسیون مشترک برجام پس از برگزاری نشست این کمیسیون منتشر شد.
آنچه مسلم است اینکه حتی به فرض درست بودن بخش هایی از سخنان دکتر ظریف، طرح محتوای جلسه محرمانه وزیر امور خارجه کشورمان و اعضای محترم کمیسیون امنیت ملی امری نادرست و بر خلاف مصالح ملی می باشد.
سخنگوی وزارت امور خارجه، توضیحات جدیدی را در خصوص آنچه به نقل از محمدجواد ظریف در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مطرح شده بود، ارائه کرد.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی، در نشست خبری باشگاه خبرنگاران جوان با عنوان «توان هسته‌ای ایران پس از برجام» شرکت کرد.
برخی معتقدند دولت و خصوصا جریانی در داخل دولت در راستای تاکتیک های هفت گانه ای که اتخاذ کرده اند، به دنبال آن هستند که نوع برخورد مدیریت شده ای را با نقض برجام توسط آمریکا داشته باشند. این برخورد مدیریت شده باید همزمان که حاکی از شدت عمل ایران است، شامل عناصری باشد که اساس و پایه برجام را به هم نریزد
سردار حسین دهقان وزیر دفاع ایران و ارتشبد سرگئی شایگو همتای روسی وی برای همکاری دو کشور در حل و فصل سیاسی مساله سوریه و اقدام های هماهنگ در چارچوب بیانیه در حال تنظیم مسکو توافق کردند که موافقت ترکیه نیز در این باره جلب خواهد شد.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: ظریف در نشست این کمیسیون اظهار داشت که آمادگی کامل برای هر نوع اقدامی را داشته و مطابق برجام اختیارات قانونی داریم و نیازی هم به مراجعه به شورای امنیت نداریم.
صفحه  از ۹