به بهانه برگزاری هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن
حضور مسئولان سينمايي ايران در جشنواره كن، بسيار منفعلانه است. این انفعال يك خطاي استراتژيك فرهنگي است. استدلال مديران سينمايي اين است كه حضور در بازار فيلم جشنواره كن يك فرصت اقتصادي براي ماست. اما به راستي اين حضور كه هر سال هم اتفاق مي افتد، چه تأثير مهمي روي اقتصاد سينماي ما داشته است؟
در ایران و در تمام این سال ها و دوره ‌ها، مردم در روند برگزاری انتخابات یعنی در همه مراحلِ تبلیغات، رقابت، حضور در پای صندوقهای رأی و در نهایت، تسلیم بودن در برابر رأی اکثریت و پذیرش نتیجه انتخابات، نوعی از بلوغ فکری و رشد سیاسی و «فرهنگ»ی را از خود نشان داده اند. این در حالی است که شور و نشاط اجتماعی و شدت و حدت رقابت های انتخاباتی در اکثریت انتخابات های ایران پس از انقلاب، از درصد بالای رأی دهندگان گرفته تا شور و نشاط حاکم بر فضای انتخاباتی، از معدل این امور در جهان، بالاتر است. براستی این وضعیت نشانه و نتیجه چیست؟
نگرش مادی حاکم بر بسیاری از شعارها و بعد از آن طبعاً در سیاست های دولت منتخب جهت حل مشکلات زنان، رفته رفته بر جامعه زنان اثرگذاشته و ذائقه زنان را در جهت خلاف آرمان های اسلامی و انقلابی تغییر خواهد داد. بنابراین نامزدها در ابتدا باید به این مسئله مهم توجه داشته باشند که طرح های خود را برای یک زن در جامعه ایرانی و اسلامی ارائه می دهند که در آن جایگاه زن تفاوت های بارزی با سایر جوامع دموکراتیک دارد.
بررسی مهدویت و موعودگرایی در گفتگو بصیرت با سیدهادی سیدافقهی:
تا زمانی که دشمنان ما و کشورهایی که می خواهند به ما حمله کنند در جبهه قدرت نرم، حالا چه در فضای مجازی، چه در فضای رسانه و تبلیغات، جنگ روانی و عملیات روانی و از خطوط قرمز عبور نکرده باشند، ما موظف هستیم با مسلح شدن به اندیشه مهدویت به عنوان مصلح آخرالزمان با اینها محاجه کنیم و وارد گفتگو شویم. اما اگر توسعه طلبی اینها، مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهایی که هم پیمان با آنها هستند بخواهند به مقدرات ما، به تمامیت ارضی ما، به سیادت ما تجاوز کنند ما باید تهاجم سخت را بکاربگیریم.
رسانه های معاند همواره از وجود اختلاف و درگیری در میان نیروهای داخلی استقبال می کنند و از هیچ تلاشی در این زمینه کوتاهی نمی کنند، بنابراین پیش از اینکه حمایت از یک جناح خاص مدنظر آنها باشد، تخریب کل مجموعه انقلاب اسلامی را در صدر اقدامات خود قرار داده اند.
عبارت «اصلاح» در حرکت امام حسین در کنار اصلاح اخلاقی، اجتماعی و سیاسی به اصلاح اقتصادی جامعه و بازگشت به اصول و احکام اقتصادی اسلام ناب محمدی نیز مربوط می شد. اصولی چون عدالت اقتصادی، ساده زیستی، فقر وجودی بشر در برابر خداوند، اصل آزادی اقتصادی و نفی انباشت ثروت که از مصادیق بنیانی اقتصاد اسلامی محسوب می شوند.
نقش تلگرام در خروج ارز از کشور
از مضرات این نرم افزار انتقال هدفمند اطلاعات ایرانی ها به خارج از کشور است و از این نظر نسبت به نرم افزارهای پیشین مشابه یک برتری نیز دارد و آن پوشش گستره ی بسیار بیشتری از ایرانیان می باشد.
فلسفه بعثت پیامبر اعظم (ص) نجات انسان از طریق پایان دادن به جهل و کسب آگاهی و رفتار عاقلانه است. هرچه جامعه بیشتر به سمت رفتارهای اخلاقی و عقلانی چون برابری، برادری، عدالت، مدارا، میانه روی و ... حرکت کند، بیشتر به سمت جامعه آرمانی پیامبر نزدیک می شود و بالعکس هر چه جامعه از اخلاق و عقلانیت دینی بیشتر فاصله بگیرد، به همان اندازه بیشتر، به «خشونت» نزدیک می‌شود.
بررسی آسیب ها و فرصت های انتخاباتی تلگرام در گفتگوی بصیرت با کارشناس رسانه
در رقابت های انتخاباتی نیز تلگرام می تواند آفاتی به دنبال داشته باشد، کات کردن یک قسمت از فیلم، بریدن یک جمله ای، گذاشتن تصویری که حالا قبل و بعد آن مشخص نیست، می تواند در فضای انتخابات اخلال ایجاد کند.
شهید آوینی ماهیت سینمای اسلامی و انقلابی را پی ریزی می کند و ویژگی های هنر اسلامی یعنی تعهد، نگاه انسانی، فطری بودن، رسیدن به معرفت خدا و مبارزه با جریان های باطل را در آثار خود به فعلیت می رساند، به گونه ای که به حق می توان او را تئوریسین و اولین معمار «اندیشه هنر انقلاب» نامید.
صفحه  از ۲۵