بررسی ابعاد مختلف تلگرام در گفتگوی بصیرت با کارشناس رسانه:
ما پیام رسان های داخلی خیلی خوبی داریم که از نظر قابلیت و پیشرفته بودن فراتر از پیام رسان های خارجی اند و حتی صرفه جویی در بحث های اقتصادی مثل پهنای باند را می توانیم داشته باشیم. که باید این کار توسط شورای عالی مجازی یا توسط دولت محترم انجام شود.
نقد و بررسی سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر
عدم تنوع موضوعات و ژانرها، حضور کمرنگ فیلم هایی با مضامین انقلابی و دفاع مقدس و حتی ملی و نمایش پرحجم فیلم های بی رمق و با ساختار ضعیف، خلاصه ای از آن چیزی است که در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر رخ داد. هرچند که تعداد انگشت شماری فیلم خوب و قابل دیدن هم به نمایش درآمد. فیلم هایی که از قضا، هیچ ربطی به برنامه ریزی و سیاست دولت ندارند و حاصل ذوق و تلاش فردیِ هنرمندان محسوب می شوند.
نگاهي به تأثير انقلاب اسلامي بر سينماي ايران
با پيروزي انقلاب اسلامي، وضعيت سينما نيز متحول و متفاوت شد. نفي جنبه هاي مبتذل و ضدخلاقي و نزديك شدن به فرهنگ بومي و بازنمايي حماسه ها و جنبش هاي مردمي، سينماي مرده و سترون ايران را زنده كرد. اگرچه در دو سه سال ابتدايي انقلاب، سينما در حالتي نيمه تعطيل به سر مي برد، اما از اوايل دهه 60 اين عرصه رونقي شگرف يافت.
لزوم حفظ حریم داده های ایرانی
گوگل در طرحی جدید، بنا را بر این گذاشته که فردی را در اختیار شما قرار دهد تا محتوای ذهن شما را نیز تخلیه کند. این افراد مهربان از آمریکا به ایران می آیند و در بسیاری از موارد به شما کمک می کنند. اگر در مورد کسی یا چیزی می خواهید بدانید، برایتان مطلب فراهم می کنند و اگر می خواهید قرار ملاقاتی ثبت کنید کافی است لب تر کنید. خلاصه این فرد همیشه در کنار شما می باشد و هرچه که فکرش را هم نمی کنید را راجع به شما می داند. فضای بسیار مخوفی است نه؟
پیش بردن پروژه نفوذ با هدف تغییر، از اهدافی است که بخشی از آن، توسط یونسکو اجرا می شود و اتفاقا در سند 2030 ، مراحل مختلف نفوذ، از جمله نفوذ سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی گام به گام در حال پیشروی است و این یکی از طرح های راهبردی امریکا در سه مرحله "مهار"، "تغییر رفتار"، و "تغییر ساختار" است.
جشنواره فیلم فجر با همه زیبایی ها و محسناتش، دچار کاستی هایی هم هست. این جشنواره درحالي به سي پنجمین دوره برگزاري خود رسيده كه هنوز هم در شیوه برگزاری و نحوه ارزیابی، دچار نوعی سرگردانی، بی هویتی و بی برنامگی است. هیچ گاه سبک و سیاق مشخص و معینی در برگزاری جشنواره فیلم فجر دیده نمی شود و هر سال، تصمیمات مقطعی و موقتی برآمده از سلیقه شخصی دبیر، برگزار کنندگان و هیئت انتخاب جشنواره است که شکل و شمایل «مهم ترین رویداد سینمایی ایران» را تعیین می کند!
توسعه پایدار زمانی محقق می شود، که سرمایه اجتماعی، عدالت اجتماعی و حمایت اجتماعی به متن برنامه های توسعه و روند تدوین، اجرا و نظارت ورود پیدا کند. چراکه رفع آثار سوء نابرابری ها در جامعه، تضمین پایداری و بالندگی جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی تنها از طریق توجه به انسان و منابع اجتماعی به عنوان ارزشمندترین ابزار تولید محقق خواهد شد.
هرچه به زمان معاصر نزدیک تر می شویم، تهدیدات و چالش های پیش روی زبان فارسی بیشتر می شوند. به گونه ای که امروز می توان مدعی شد، زبان فارسی نه تنها در عرصه بین المللی در انزوا قرار گرفته و حتی پس از زبان چینی و کره ای قرار می گیرد، بلکه در عرصه داخلی با ورود واژگان بیگانه از درگاه شبکه های مجازی و رواج لغات و اصطلاحات سخیف مورد هجمه بزرگی قرار گرفته است
هنگام بحث از مارک گرایی و برندبازی لازم است در بینش جزئی نگر اقتصادی تجدید نظر شود و به صورت کلی تر به قضیه نگاه شود، چرا که این موضوع، فقط یک مسئله اقتصادی نیست که وابسته به تلاش های اقتصادی صاحبان برند باشد، بلکه ابعاد فرهنگی واجتماعی نیز دارد.
مبارزه با استکبار جهانی و ریشه کن کردن گروه های وهابی و تکفیری مهم ترین رسالت جهان اسلام در شرایط کنونی است. این مهم محقق نخواهد شد مگر اینکه مسلمانان دست از اختلاف و تفرقه بردارند و یک دل و یک صدا در این مسیر حرکت کنند
صفحه  از ۱۸