کن؛ ساحل امن صهیونیسم
به بهانه برگزاری هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن
حضور مسئولان سينمايي ايران در جشنواره كن، بسيار منفعلانه است. این انفعال يك خطاي استراتژيك فرهنگي است. استدلال مديران سينمايي اين است كه حضور در بازار فيلم جشنواره كن يك فرصت اقتصادي براي ماست. اما به راستي اين حضور كه هر سال هم اتفاق مي افتد، چه تأثير مهمي روي اقتصاد سينماي ما داشته است؟
از همان سال‌های بحبوحه جنگ کلید ساخت آثاری با موضوع آزادی خرمشهر ساخته شد و رسول ملاقلی پور اولین کارگردانی بود که در فیلمش به این موضوع پرداخت.
ابراهیم فروزش به اهمیت بالای سینما بر روی رشد فکری کودکان و نوجوانان اشاره کرد.
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: طرح جهاد مهربانی برنامه های ویژه ای برای ساماندهی کودکان کار دارد.
پدیده خطرناک سینمای سفارتی این روزها وارد فاز جدیدی شده و این بار سفارتخانه‌های کشورهای اروپایی اقدام به برگزاری جشنواره‌های فیلم و اهدای جایزه به سینماگران ایرانی در داخل کشور می‌کنند.
مردم سالاری دینی و تعالی فرهنگ سیاسی در جامعه ایران
در ایران و در تمام این سال ها و دوره ‌ها، مردم در روند برگزاری انتخابات یعنی در همه مراحلِ تبلیغات، رقابت، حضور در پای صندوقهای رأی و در نهایت، تسلیم بودن در برابر رأی اکثریت و پذیرش نتیجه انتخابات، نوعی از بلوغ فکری و رشد سیاسی و «فرهنگ»ی را از خود نشان داده اند. این در حالی است که شور و نشاط اجتماعی و شدت و حدت رقابت های انتخاباتی در اکثریت انتخابات های ایران پس از انقلاب، از درصد بالای رأی دهندگان گرفته تا شور و نشاط حاکم بر فضای انتخاباتی، از معدل این امور در جهان، بالاتر است. براستی این وضعیت نشانه و نتیجه چیست؟
سریال «نفس» با حال و هوای بحبوحه انقلاب و دو سریال «دیباجی» و «سر دلبران» نیز با محوریت خانواده در ایام ماه مبارک رمضان به روی آنتن می‌روند.
با آغاز فصل گرما، پوشش شهروندان نیز تغییر می‌کند. این عوض شدن پوشش در دیگر فصل‌های سال هم به چشم می‌خورد اما در تابستان گاهی این تغییرات از عرف و الگوی جامعه ما خارج می‌شود و شکلی غیرمتعارف به خود می‌گیرد. یک سال فلان لباس مد می‌شود و سال بعد بهمان مانتو.
زنان و انتخابات و نگرش های نامطلوب برخی نامزدها
نگرش مادی حاکم بر بسیاری از شعارها و بعد از آن طبعاً در سیاست های دولت منتخب جهت حل مشکلات زنان، رفته رفته بر جامعه زنان اثرگذاشته و ذائقه زنان را در جهت خلاف آرمان های اسلامی و انقلابی تغییر خواهد داد. بنابراین نامزدها در ابتدا باید به این مسئله مهم توجه داشته باشند که طرح های خود را برای یک زن در جامعه ایرانی و اسلامی ارائه می دهند که در آن جایگاه زن تفاوت های بارزی با سایر جوامع دموکراتیک دارد.
شکی نیست که سینما از جمله محبوب‌ترین موضوعات برای بسیاری از مخاطبان محسوب می‌شود و حتی مخاطبان عام و غیرتخصصی هم اغلب به‌دنبال اخبار و حواشی آن هستند.
نگاه انجمن حجتیه و صهیونیسم مسیحی به موعودگرایی تشابهاتی دارد!
بررسی مهدویت و موعودگرایی در گفتگو بصیرت با سیدهادی سیدافقهی:
تا زمانی که دشمنان ما و کشورهایی که می خواهند به ما حمله کنند در جبهه قدرت نرم، حالا چه در فضای مجازی، چه در فضای رسانه و تبلیغات، جنگ روانی و عملیات روانی و از خطوط قرمز عبور نکرده باشند، ما موظف هستیم با مسلح شدن به اندیشه مهدویت به عنوان مصلح آخرالزمان با اینها محاجه کنیم و وارد گفتگو شویم. اما اگر توسعه طلبی اینها، مثل آمریکا و رژیم صهیونیستی و کشورهایی که هم پیمان با آنها هستند بخواهند به مقدرات ما، به تمامیت ارضی ما، به سیادت ما تجاوز کنند ما باید تهاجم سخت را بکاربگیریم.
اهالی هنر در این گزارش از کتاب‌های مورد علاقه و تاثیرگذار زندگی خود سخن می‌گویند.
پربیننده ترین