رئیس دولت اصلاحات با مصوبه شورای عالی امنیت ملی و سپس دادستانی ممنوع التصویر شده است. اتهامات وی با عناوین سیاه نمایی از وضعیت کشور، حمایت از فتنه گران در انتخابات سال 88 و همراهی با آنها در ادعای تقلب و پیشنهاد رفراندوم در شرایط آشوب قابل بخشش نیستند.
۲۶ دی‌ ۱۳۵۷ محمدرضا پهلوی آخرین شاه ایران، تهران را به مقصد مصر ترک کرد؛ سفری بی‌بازگشت که خبر آن به سرعت در ایران و جهان پیچید و «شاه رفت» تیتر درشت روزنامه‌های عصر تهران شد. اما این تیتر را چه کسی پیشنهاد کرد؟
آیت الله هاشمی رفسنجانی سرانجام پس از عمری مجاهدت، در سالروز قیام 19 دی مردم قم و شب شهادت "امیرکبیر" بزرگ مرد تاریخ ایران و در سن 82 سالگی بر اثر سکته قلبی دار فانی را وداع گفت.
«محمد اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در پی در گذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از وی به عنوان یک شخصیت محبوب و تأثیرگذار در منطقه یاد کرد.
رسانه‌های بریتانیا در واکنش به خبر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی از وی به عنوان یکی از چهره‌های مهم انقلاب اسلامی ایران و از حامیان اصلی توافق هسته‌ای،‌ نام بردند.
رسانه های آمریکایی با انتشار گزارش هایی به درگذشت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران واکنش نشان دادند.
اقشار مختلف مردم و جمعی از مسئولین نظام با حضور در حسینیه جماران با پیکر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی وداع کردند
در پی درگذشت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، سردار سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح پیام تسلیتی صادر کرد.
هاشمی رفسنجانی یکی از شخصیت‌هایی که در تمام مقاطع و برهه‌های مختلف انقلاب درصحنه بود و قطعاً تا زمان درگذشتش، یکی از شخصیت‌های تأثیرگذار در کشور به‌حساب می‌آمدند.
شخصیت های مختلف عربی و اسلامی با صدور پیام هایی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.
صفحه  از ۷