تهیه کننده مستند ثریا:
امید آفرینی توهمی خودش به شدت سیاه‌نمایی است و به شدت باعث ناامیدی می‌شود. امید آفرینی از جنس برجام که در آن گفته می‌شد که اگر برجام اتفاق بیفتد همه مشکلات کشور حل می‌شود، تحریم برداشته می‌شود، مشکل آب کشور حل می‌شود، مشکلات بیکاری و ازدواج مردم حل می‌شود و ... توهمی ایجاد کردکه باعث افزایش نجومی توقعات مردم ‌شد و به دنبال خودش یأس و رکود وحشتناکی را به همراه داشت.
امروز اگر تفکر انقلابی نسل های بعد از انقلاب به ثمر بنشیند به یقین می تواند برای غربیها و لیبرال های داخل آتشی به پا کند که همچون موشک قدرتمند باشد. بیایید باور کنیم که جوانان این سرزمین در دهه چهارم انقلاب نیز می توانند حماسه آفرین باشند هرچند که بی نام و نشان هستند.
حجت الاسلام و المسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران:
حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی منظومه فکری اسلام را به جهان بشریت معرفی کرد، گفت: انقلاب اسلامی طلیعه احیای تمدن اسلامی است.
برای درک واقعیات انقلاب اسلامی، توجه به وضعیت ایران در دوران رژیم طاغوت از جهات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی یک ضرورت است. بدون توجه به شرایط داخلی و خارجی ایران در دوران ماقبل از انقلاب اسلامی، نمی‌توان به اهمیت و عظمت دستاوردهای این انقلاب بزرگ پی برد.
در دوران معاصر که عصر اطلاعات و آگاهی است انقلاب اسلامی به عنوان یک انقلاب آگاهی بخش، به دنبال صدور فزاینده این آگاهی در اقصی نقاط جهان جهت شکل دادن نظم نوین انقلابی در جهت آزادی و آبادانی جوامع بشری است و رمز تداوم انقلاب نیز در همبسته بودن این سه عنصر در یک فرایند منطقی و مستمر است .
دکتر ابراهیم برزگر در گفتگو با بصیرت:
با توجه به اینکه خوی اشرافی گری و پول و قدرت پرستی، برخی مسئولین را از اهلیت نظام خارج کرده است؛ مردم نباید امانت انقلاب را به دست آن‌ها بسپارند. بنابراین آگاهی مردم و اقدام به هنگام در مقاطع حساس مانند انتخابات، رمز بازگشت انقلاب به مسیر اصیل اولیه است.
دکتر ملکوتیان در گفتگوی اختصاصی با بصیرت:
برای رسیدن به پیشرفت‌های بیشتر باید این روحیه انقلابی‌گری همچنان حفظ شود و در اقشار مختلف جامعه از دانشگاهیان و قشرهای نخبگی کشور تا توده‌های مردم تقویت شود. تنها با تعقیب مسیر انقلاب است که هم می‌شود مقابل بیگانگان ایستاد و طرح و نقشه‌های ظالمانه آن‌ها را خنثی کرد و هم می‌توان به پیشرفت و موفقیت دست یافت.
دو نوع دوقطبی‌سازی ممکن است اتفاق بیفتد؛ یکی دوقطبی‌ میان نیروهای داخلی کشور و معتقد به اصول و مبانی انقلاب که امری مضر بوده و باید بشدت از آن اجتناب شود؛ دیگری دوقطبی میان مجموعه نیروهای انقلاب از یک‌سو و ضدانقلاب و معاندین از سوی دیگر که اساسا هدف از طرح موضوع انقلابی‌گری نیز همین است؛ این نوع دوقطبی مثبت است زیرا در این صورت مرز میان انقلاب با ضدانقلاب مشخص و هویت انقلابی معنا می یابد.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در گفتگو با بصیرت:
فلسفه وجودی سپاه حفاظت از انقلاب است که به تعبیر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) این حفاظت محافظه کارانه نیست بلکه پیش برنده است. هر زمان باید بفهمیم مهمترین محور عملیاتی دشمن کدام است و اینکه عملیات فرعی ما را از عملیات اصلی دشمن بازندارد. امروز مهمترین اصل برای ضربه زدن به انقلاب بر اصل تعامل بنا نهاده شده است.
اگرچه جمهوری اسلامی در تحقق اهدافش و برآورده کردن انتظاراتی که متوجه آن است، فراز و نشیب هایی داشته است، اما نکته مهم در این خصوص، شرایطی است که این نظام در آن عمل کرده است. جمهوری اسلامی ایران کارآمدی نسبی خود را در شرایطی پیچیده و با وجود موانع متعدد و امکانات محدود محقق کرده است.
صفحه  از ۸