دولت لرزان، مهمترین نتیجه انتخابات رژیم صهیونیستی

دولت لرزان، مهمترین نتیجه انتخابات رژیم صهیونیستی

نتانیاهو دولتی شکننده و لرزان را تشکیل خواهد داد. با توجه به اینکه وی در نهایت موفق به تشکیل ائتلافی با 65 کرسی خواهد شد و برای فروپاشی کابینه انصراف یک حزب با 5 کرسی از ائتلاف کافی است بنابراین بسیار بعید نیست که باز دولت نتانیاهو فروبپاشد و انتخابات زودهنگام برگزار شود.
قدرت سودان در دست کیست؟ نگاهی به سوابق نظامی و سیاسی ژنرال عوض بن عوف

قدرت سودان در دست کیست؟

«عوض محمد احمدبن عوف» پیش از حضور جدی در عرصه سیاست چندین پست نظامی از جمله فرماندهی توپخانه ای و ریاست نهادهای اطلاعاتی خارجی را برعهده داشته است.وی در دوره کناره گیری از ارتش، سفیر وزات خارجه و مدیریت مرکز بحران و کنسول سودان در قاهره و ریاست هیات کشورش در عمان را برعهده داشت.
عمر البشیر چرا و چگونه سقوط کرد؟
همه چیز در مورد تحولات اخیر سودان

عمر البشیر چرا و چگونه سقوط کرد؟

سودانی ها با توجه به بیانیه ارتش این کشور باید حداقل تا دو سال آینده را تحت رهبری «شورای انتقالی نظامی» که ریاست آن بر عهده ارتشبد «عوض بن عوف» است، سپری کنند اما در نهایت نتیجه این کودتا هر چه باشد تجربه تاریخی و شکست خورده سازش و سازش کاری با غرب و سرسپردگان منطقه ای آنها تا سال ها بعد پیش روی نه تنها مقامات آینده سودان بلکه تمام رهبران کشورهای عربی و اسلامی خواهد بود. 
شکست؛ سهم آمریکا از سال 98

شکست؛ سهم آمریکا از سال 98

با همراهی و مقاومت مردم، موفقیت ها و پیروزی های محور مقاومت در منطقه ادامه خواهد یافت و تحریم آمریکا در حوزه نفتی با تدابیر مختلف سیاسی و اقتصادی شکست خواهد خورد و تحریم حوزه بانکی نیز با وجود از سرگیری سیاست حذف دلار در ارتباطات اقتصادی با همسایگان بی اثر خواهد شد و شکست سنگین، سهم آمریکا در سال 98 است.
تلاش های آمریکا و عربستان برای جدا کردن عراق از ایران موفق می شود؟
دکتر حسن هانی زاده در گفت و گو با بصیرت

تلاش های آمریکا و عربستان برای جدا کردن عراق از ایران موفق می شود؟

سفر اخیر یک هیات بلند پایه سعودی به بغداد در چارچوب  تلاش این کشور برای ایجاد شکاف میان تهران و بغداد قابل ارزیابی است. در این سفر هیات سعودی پیشنهاد کرد که با هزینه بسیار نازلی نیازهای انرژی عراق را تامین کند مشروط بر اینکه بغداد از خرید انرژی برق و گاز از ایران خودداری کند. هر چند برخی جریان های عراقی تلاش دارند تا عراق را از دایره مذهبی خارج و این کشور را وارد دایره عربی کنند اما وجود مرجعیت و هوشمندی جریان های سیاسی عراق تمام این تلاش ها را نقش بر آب ساخت.
واکنش جهان به اقدام آمریکا علیه سپاه چه بود؟

واکنش جهان به اقدام آمریکا علیه سپاه چه بود؟

پایگاه آمریکایی لوبلاگ نوشت تروریستی خواندن سپاه پاسداران یکی دیگر از اقدامات خطرناک دونالد ترامپ است. او، مایک پمپئو وزیر امور خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا بدون آنکه درکی از شرایط واقعی غرب آسیا داشته باشند، حساسیت ها و مخاطرات کنونی روابط میان تهران و واشنگتن را بیشتر کردند. با این حال کار آنها تنها یک تصمیم سیاسی و نمادین است و هیچگونه تحول چشمگیری در غرب آسیا به همراه نخواهد داشت.
نتایج و ابعاد سفر نخست وزیر عراق به ایران چیست؟
عادل عبدالمهدی در تهران

نتایج و ابعاد سفر نخست وزیر عراق به ایران چیست؟

افزایش مبادلات تجاری بین ایران و عراق در سال 97 یعنی همان زمانی که دونالد ترامپ فرمان تشدید تحریم اقتصادی ایران را صادر کرد، نشانگر این واقعیت است که تحریم ها مانع تجارت بین تهران و بغداد نشده و بکله افزایش چشمگیری داشته است.
کشورهای غربی در برابر بلایای طبیعی چه کارنامه ای دارند؟
به بهانه حملات رسانه ای علیه ایران در سیل اخیر

کشورهای غربی در برابر بلایای طبیعی چه کارنامه ای دارند؟

مقایسه عملکرد ایران در برابر سیل اخیر با عملکرد نهادهای آمریکایی در برابر چندین طوفان و آتش سوزی دلیلی بر موفق بودن ایران در این زمینه است. وسعت سیل اخیر در ایران به مراتب از بزرگترین بلایای طبیعی در آمریکا بیشتر بوده اما با این وجود مدیریت کشور در مرحله یاری رساندن به آسیب دیدگان و همراه کردن همه گروه ها بدین منظور کاملا موفق عمل کرده است. البته نقص ها و مشکلات زیادی همچنان در این مورد وجود دارد و باید در مرحله پیشگیری بتوان با اتخاذ تصمیماتی، میزان خسارات ناشی از بلایایی مانند سیل اخیر را به حداقل رساند.
سقوط آل سعود چگونه اتفاق می افتد؟
تحلیلی بر پیش بینی رهبر انقلاب

سقوط آل سعود چگونه اتفاق می افتد؟

واکاوی شاخص های اقتصادی وضعیت به مراتب بدتری را در مورد آینده عربستان و خاندان سعودی نشان می دهد. به نظر می رسد تنها متغیر و عاملی که توانسته در چند دهه گذشته بقای آل سعود را تضمین کند نیاز کشورهای غربی به دلارها و نفت سعودی بوده است و در صورت پایان این نیاز، آل سعود نیز به تاریخ خواهد پیوست. 
سالگرد تظاهرات بازگشت؛ انتفاضه ای علیه اشغال

سالگرد تظاهرات بازگشت؛ انتفاضه ای علیه اشغال

تداوم این تظاهرات طی یک سال گذشته باعث شده است تا بنا به نظر برخی تحلیلگران و ناظران این حرکت دیگر یک راهپیمایی نبوده و تبدیل به یک انتفاضه شود. واکنش رژیم صهیونیستی به این تظاهرات، سرکوب شدید و خشن بوده است. در حالی که فلسطینی ها در عمل با دست خالی وارد میدان شده و اعتراض خود را بیان می کنند، پاسخ اسرائیلی ها شلیک گلوله های جنگی است.
۱
مقاله بین الملل
پربازدید ها
نشریات