در نظام جمهوری اسلامی ایران، مهم ترین ویژگی جنگ و دفاع مقدس، ابعاد معنوی و عقیدتی بوده و هست. از این رو نشانه گرفتن این اصل مهم، سبب دور شدن از ماهیت و اصل دفاع مقدس می شود و نویسندگان ادبیات پایداری می بایست با اتخاذ معیارهای زیبایی شناختی کمبودهای این حوزه را جبران و به بهترین نحو این پیام را منتقل کنند.
نبود سرمایه ‌گذاری و حمایت از تولیدات ادبی با مضامین بلند دینی و عاشورایی در کنار کم ‌توجهی نویسندگان به خلق آثار خلاقه منجر به ضعف بازار تولیدات ادبیات داستانی با این مضامین شده است.
رهبر معظم انقلاب همواره در بسیاری از بیانات و پیام های خود و همچنین در یادداشت ها و تقریظات مربوط به آثار دفاع مقدس، کار در زمینه دفاع مقدس را برترین کارهای هنری و همانند جهاد در راه خدا خوانده و به منظور تشویق هنرمندان برای ورود به این عرصه و همچنین تلاش در جهت انعکاس بین المللی فرهنگ دفاع مقدس دیدگاه های خود را در اختیار هنرمندان این عرصه قرار دادند. در این مقاله به بررسی 10 اثر ادبی مشهور در زمینه دفاع مقدس می پردازیم
سروده‌ی یک شاعر در رابطه با آیت الله جنتی
عبدالمجید فرائی تازه‌ترین سروده‌ی خود را به مناسبت انتخاب آیت الله احمد جنتی به ریاست مجلس خبرگان به ایشان تقدیم کرد.
تازه‌ترین سروده عبدالمجید فرائی
عبدالمجید فرائی شاعر پیش‌کسوت و آیینی کشورمان تازه ترین سروده خود را در وصف مولای متقیان منتشر کرد: با خلیل الله، درباطن، چه نجوا کرده‌ای؟
صفحه  از ۲