اگرچه خرید هواپیما اقدامی مثبت و موردنیاز کشور است، اما به هیچ وجه در وزن و اندازه‌ امتیازات داده شده نیست! ذوق‌زدگی برای فرود یک فروند ایرباس در مهرآباد و آن را حاصل برجام دانستن در شرایطی صورت می‌گیرد که براساس همین برجام، حدود ۱۳هزار ماشین سانتریفیوژ فعال در کشورمان از کار متوقف شده، قلب رآکتور اراک بتن‌ریزی شده، سایت فردو تغییر کاربری داده، غنی‌سازی ۲۰درصد اورانیوم تعلیق شده و ذخایر استراتژیک آن به خارج از کشور منتقل شده است.
مهمترین مانع و چالش در راه مبارزه با فیش‌های نجومی در گام نخست، عدم‌وجود عزم جدی در دستگاه‌های مسئول برای برخورد و در گام بعدی، اختلاف‌نظر در میان برخی مسئولان است
امروزه ارائه آمار در کشور ما به یک قصه پرغصه تبدیل شده است و هرمجموعه ای که آماری ارائه می دهد معطوف به منافع خود به این امر می پردازد. این آمارها در برخی مواقع ناقص، در زمانی کذب و یا ممکن است متناقض باشد.
رییس جمهور محترم در مراسم رونمایی از منشور حقوق شهروندی در بیان تعلیل اینکه چرا اجرای قانون اساسی به عهده رییس جمهور است بیان کرده اند: چون تنها فردی که در کشور با رای ملی و عمومی و همین طور مستقیم مردم انتخاب می شود ریاست جمهور است و بقیه یا منتخب بخشی از مردم اند یا منتخب با واسطه!!!
کاهش شتاب علمی کشور، عدم اجرای سند دانشگاه اسلامی، عدم مدیریت صحیح، عدم رسیدگی به وضعیت دانشجویان بورسیه، عدم پرداخت کمک هزینه تحصیلی، فساد مدیران فاقد صلاحیت لازم، بازنشستگی اجباری برخی اساتید، برگزاری اردوهای مختلط، انتشار نشریات با محتوای لائیک، تشدید موضوعات قوم گرایی بین دانشجویان، تفرقه افکنی بین حوزه و دانشگاه، تبلیغ رژیم طاغوت و منافقین و استاد سالاری نامتعارف، از محورهای استیضاح وزیر علوم است.
دولت در داشتن روحیه انقلابی و همچنین عمل انقلابی با ضعف های جدی مواجه است. انتظار می رود که هم دولت و هم نامزدهای ریاست جمهوری آینده در تحقق این فرمایش مهم مقام معظم رهبری تلاش بیشتری کرده و به جای تخریب دیگران، جریان حامی خود را به داشتن روحیه و عمل انقلابی تشویق و ترغیب نمایند.
اگرچه در ظاهر انتظارات ما از برجام محقق نشد، اما نتیجه مهمتری به دست آمد که برجام را مقرون به صرفه کرده است و آن اتحاد و وحدت ملی در تقابل با آمریکا و تمرکز بر روی توان داخلی است.
اگر روزی منتقدين با جواب دندان شکن رییس‌جمهور مواجه می‌شدند، این روزها رییس‌جمهور متعجب است چرا مردم همنوا با منتقدین شده‌اند؟ ایشان در یک سفر استانی با شعارهای مردمی مواجه می‌شود و از آنها گلایه می‌کند که با شعر و شعار مشکل حل نمی‌شود! و در روزی دیگر در هفتم شهریور مردم را از عذاب الهی می‌ترساند که اگر در برابر نعمت برجام کفران نعمت کنند با عذاب الهی مواجه خواهند شد!
موضوع کنسرت‌ها مي‌تواند مسايل مهمي چون معضل اشتغال، تورم، تعطيلي کارخانه ها، قاچاق کالا، حقوق هاي نجومي و ... را -که مساله اصلي زندگي مردم است - تحت الشعاع خود قرار دهد و از این جهت ماندن یا نماندن بر روی خط خبری، کارکردهای خود را برای جریان‌های سیاسی خواهد داشت! این در حالی است که به گفته رحماني فضلي وزير کشور؛ تنها يک درصد از کنسرت‌ها لغو شده است.
اما آنچه بیش از همه در این مرحله قابل انتظار بوده و می‌تواند افکار عمومی را التیام بخشد رسیدگی، برخورد جدی و گزارش اقدامات به مردم است. پیامبر اعظم(ص) نابودی اقوام پیشین تمدن‌ها را در دو چیز می‌داند؛ عدم مجازات افراد معتبر و مجازات افراد گمنام و نا‌معتبر.
صفحه  از ۶