اگرچه خرید هواپیما اقدامی مثبت و موردنیاز کشور است، اما به هیچ وجه در وزن و اندازه‌ امتیازات داده شده نیست! ذوق‌زدگی برای فرود یک فروند ایرباس در مهرآباد و آن را حاصل برجام دانستن در شرایطی صورت می‌گیرد که براساس همین برجام، حدود ۱۳هزار ماشین سانتریفیوژ فعال در کشورمان از کار متوقف شده، قلب رآکتور اراک بتن‌ریزی شده، سایت فردو تغییر کاربری داده، غنی‌سازی ۲۰درصد اورانیوم تعلیق شده و ذخایر استراتژیک آن به خارج از کشور منتقل شده است.
رئیس جمهور گفت: وعده داده بودم امسال به رشد اقتصادی 5درصدی دست پیدا می‌کنیم که این رقم رشد الان به 7/4درصد رسیده و در طول یکسال بیش از 700 هزار شغل خالص ایجاد کردیم که در دنیا کم نظیر است.
مهمترین مانع و چالش در راه مبارزه با فیش‌های نجومی در گام نخست، عدم‌وجود عزم جدی در دستگاه‌های مسئول برای برخورد و در گام بعدی، اختلاف‌نظر در میان برخی مسئولان است
امروزه ارائه آمار در کشور ما به یک قصه پرغصه تبدیل شده است و هرمجموعه ای که آماری ارائه می دهد معطوف به منافع خود به این امر می پردازد. این آمارها در برخی مواقع ناقص، در زمانی کذب و یا ممکن است متناقض باشد.
رییس جمهور محترم در مراسم رونمایی از منشور حقوق شهروندی در بیان تعلیل اینکه چرا اجرای قانون اساسی به عهده رییس جمهور است بیان کرده اند: چون تنها فردی که در کشور با رای ملی و عمومی و همین طور مستقیم مردم انتخاب می شود ریاست جمهور است و بقیه یا منتخب بخشی از مردم اند یا منتخب با واسطه!!!
کاهش شتاب علمی کشور، عدم اجرای سند دانشگاه اسلامی، عدم مدیریت صحیح، عدم رسیدگی به وضعیت دانشجویان بورسیه، عدم پرداخت کمک هزینه تحصیلی، فساد مدیران فاقد صلاحیت لازم، بازنشستگی اجباری برخی اساتید، برگزاری اردوهای مختلط، انتشار نشریات با محتوای لائیک، تشدید موضوعات قوم گرایی بین دانشجویان، تفرقه افکنی بین حوزه و دانشگاه، تبلیغ رژیم طاغوت و منافقین و استاد سالاری نامتعارف، از محورهای استیضاح وزیر علوم است.
دولت در داشتن روحیه انقلابی و همچنین عمل انقلابی با ضعف های جدی مواجه است. انتظار می رود که هم دولت و هم نامزدهای ریاست جمهوری آینده در تحقق این فرمایش مهم مقام معظم رهبری تلاش بیشتری کرده و به جای تخریب دیگران، جریان حامی خود را به داشتن روحیه و عمل انقلابی تشویق و ترغیب نمایند.
الیاس نادران:
آقای الیاس نادران در برنامه دست خط گفت: اینکه آقای روحانی ایستاده است که من نباید قانون برنامه ششم را به مجلس بدهم چون برنامه و بودجه از اختیارات رییس جمهور است، همین تلقی را آقای احمدی‌نژاد هم داشتند.
در دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی با مراجع تقلید مطرح شد:
مراجع تقلید در دیدار دبیر شورای عالی امنیت ملی بر توجه هر چه بیشتر نسبت به حل مشکلات اقتصادی مردم تاکید کرده و خواستار وحدت دنیای اسلام در برابر جریان تکفیر شدند.
سفیر سابق انگلیس در ایران:
سفیر سابق انگلیس در ایران همچنین به دولت‌های غربی هشدار داد در صورتی که اقدامی برای بهبود وضعیت اقتصادی ایران در راستای توافق هسته‌ای انجام نگیرد، «حسن روحانی» احتمالا در انتخابات سال 1396 شکست خواهد خورد.
صفحه  از ۳