این بار سقف قیمت بلیت جشنواره به یک میلیون و صد هزار تومان رسید و این رقم نیز متعلق به سینماملت تحت عنوان «کاخ مردمی» جشنواره است؛ جایی که طبیعتاً باید اقشار مختلف مردم بتوانند در آن حضور یابند اما با این قیمت، قسمتِ از ما بهتران می شود!
نگاهی به فیلمهای زمستانی سینمای ایران
فیلمهای زمستانی سینمای ایران جگرخون‌کن هستند. سعی می‌کنند اشک شما را جاری کنند و شما را بابت سختی زندگی قهرمان درگیر اثر می‌کنند. نکته قابل‌تأمل آن است که محوریت تمام این آثار شخصیتهای زن است.
دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اسامی ۲۸ فیلم بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر را اعلام کرد.
گزارشی از هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار
آنچه باعث شده تا این جشنواره سیر رو به رشد و تکاملی داشته باشد، برخورداری از هویت و چشم اندازی استوار و روشن است. برخلاف جشنواره فیلم فجر که تا حدی خنثی و باری به هر جهت شده و بر سر اصول و مبانی خود تعارف دارد، جشنواره عمار از تعریف و هویت خاصی برخوردار است.
گفت‌وگو با حسن نجفی، کارگردان فیلم «شرفناز»
پنجمین ساخته حسن نجفی با نام «شرفناز» بر پرده سینماهاست. نجفی به عنوان کارگردان، فیلم‌هایی چون «اسب‌ها همچنان می‌تازند»، «آسمان هشتم» و... را در کارنامه خود دارد، اما شرفناز به لحاظ محتوایی و دغدغه‌مندی با دیگر آثار نجفی متفاوت است.
نگاهی به فیلم «سلام بمبئی»
«سلام بمبئی» همان ماجرای هزاران بار گفته شده عشقِ دختر و پسر پولدار و فقیر به یکدیگر است؛ با کمترین خلاقیت و ابداعی! هیچ محتوای خاصی هم در فیلم وجود ندارد و حتی ما تصویر خاص و قابل تأملی هم از جامعه و فرهنگ امروز کشور هند را هم نمی توانیم در فیلم ببینیم. حداکثر آنچه از آن کشور در این فیلم به نمایش درآمده، چند نمای کارتپستالی و جاذبه توریستی است
نقدی بر دفاع درویش از رستاخیز
کارگردان این فیلم، در برنامه «چشم شب روشن» شبکه چهار در 17 آذر به چند نکته، یا بهتر بگوییم ویژگی برای آخرین ساخته خود اشاره نمود، که پرداختن به آنها در رمزگشایی وضعیت پیش آمده برای رستاخیز می تواند موثر باشد.
احمد امینی در دنیای سینما و تلویزیون، کارگردان شناخته‌شده ‌ای است و همه او را به عنوان یک منتقد و کارگردان خوب می ‌شناسند که یکطرفه به قاضی نمی ‌رود و همیشه مسیر اعتدال را انتخاب کرده است. فرقی نمی ‌کند برای کار خودش اظهار نظر کند یا کار دیگر کارگردانان. آنچه اهمیت دارد این است که نظرش را به دور از هیاهو و حاشیه بیان می ‌کند. همین ویژگی ‌ها او را جزو کارگردانان با اخلاق قرار داده که آثار سینمایی و تلویزیونی‌ اش همچون این زن حرف نمی ‌زند، چتری برای دو نفر، اولین شب آرامش، بی ‌گناهان، داوران و... نه‌ تنها توانسته نظر مخاطبان عام را جلب کند بلکه به چشم و دل منتقدان هم نشسته است.
کارگردان فیلم سینمایی«نفس» گفت: اصولاً با استفاده نریشن و انیمیشن در فیلم مخالف هستم و به هیچ عنوان فکر نمی‌ کردم در نفس از آنها استفاده کنم.
در زمان انتخابات، آمریکایی ‌ها در هنگام پخش سریال «مرده متحرک» با تبلیغات متعدد دونالد ترامپ مواجه شدند. این مسئله اصلاً اتفاقی نبوده است.
صفحه  از ۳