تاریخ گواهی می­ دهد اول خرداد 1359 اولین باری است که دولت آمریکا بر ضد حکومت نوپا و انقلابی ایران به طور رسمی مجموعه اقدامات تنبیهی و به زبان ساده ­تر تحریم­ های اقتصادی را اعمال کرد. تحریم­ های ضد ایرانی از آن تاریخ تاکنون چندین بار درگیر فراز و فرود و گسترش دامنه اجرایی شد.
تاریخ گواهی می­ دهد اول خرداد 1359 اولین باری است که دولت آمریکا بر ضد حکومت نوپا و انقلابی ایران به طور رسمی مجموعه اقدامات تنبیهی و به زبان ساده ­تر تحریم­ های اقتصادی را اعمال کرد. تحریم­ های ضد ایرانی از آن تاریخ تاکنون چندین بار درگیر فراز و فرود و گسترش دامنه اجرایی شد.
وزیر دادگستری: با وجود تایید حکم بابک زنجانی هنوز بدهی های این متهم به صورت کامل پرداخت نشده است.
سایت کارانه که در پی صحبت‌های محمدباقر قالیباف برای ایجاد ۵ میلیون شغل ایجاد شده بود، پس از چند روز و در عصر روز یکشنبه هفته جاری با شکایت دولت فیلتر شد. ابتدا عنوان شد دولت اقدام به فیلتر کردن سایت کارانه کرده است، اما واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد که این سایت با دستور قضایی فیلتر شده است.
گزارش پیش رو، دلیل معاف شدن آستان قدس رضوی از پرداخت مالیات را مورد بررسی قرار داده است.
بحران تعطیلی کارخانجات و راهکارهای مقابله
حجت اسلام دکتر مجید رضایی دوانی در گفت و گو با بصیرت:
در بازار نیروی کار ما سطح دانش و یا سطح توقع تغییر کرده است. بنابراین ما نیروهای بیکار در بخش فارغ التحصیلان فراوان داریم و کسانی که فارغ التحصیل دانشگاهی هستند معمولاً کارهای ساده را بر عهده نمی گیرند و معتقدند کارهای ساده به اقشار خاص تعلق می گیرد و آنها انتظار دارند در بخش خدمات و کارهای دفتری و یا کارهای دولتی کار کنند و همین ها ممکن است که باعث شود کار مناسب کمتر برای آنها پیدا شود.
نقش قوانین مازاد در فضای کسب و کار
بصیرت بررسی می کند
لازمه رسیدن به اهداف توسعه اقتصادی، ارتقای فضای کسب و کار در کشور است. زمانی که این امر محقق نشود، هزینه هایی به تولید و فعالیت اقتصادی تحمیل می شود که توجیه اقتصادی پروژه های اقتصادی را از بین برده و همچنان سایه رکود و تورم بر اقتصاد باقی می ماند.
قانون هدفمندی یارانه ها و پرداخت های نقدی آن در چند سال گذشته، محل مناقشه دولت ها و منتقدان بوده و هر از چندگاهی این انتقادات شکل جدی تری پیدا می کند. طرح افزایش یارانه دریافتی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، در مدت یک ماه مانده به انتخابات این تردید را ایجاد کرده که شاید این طرح شائبه انتخاباتی داشته است.
وعده‌های رنگین دولت پیرامون ایجاد اشتغال و افزایش رفاه عمومی در نخستین ماه‌های آغازین شروع به فعالیت پس از گذشت ۴ سال نه تنها محقق نشد بلکه آرزوی رسیدن به نرخ تک رقمی بیکاری به دلیل سیاست‌های غلط برای دولت بعدی به ارث گذاشته شد.
بانک ها به خط قرمز  ورشکستگی نزدیک شده اند
در حال حاضر، دارایی کل نظام بانکی کشور مطابق آخرین برآوردهای بانک مرکزی، بیش از یک هزارو 200 هزار میلیارد تومان است که از این میزان، مانده تسهیلات اعطایی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیر بانکی در آذر 1395 به بخش غیر دولتی در کل اقتصاد بیش از یک هزارو 214 هزار میلیارد تومان است.
رئیس اتحادیه پوشاک: واردات پوشاک با ارزش بیش از 3 میلیارد دلار، 385 هزار فرصت شغلی را نابود می کند.