در خاطرات مرضیه حدیدچی دباغ نکات فراوانی وجود دارد که نشان می دهد چرا رهبر معظم انقلاب به ایشان لقب انقلابی خستگی ناپذیر دادند. زمانی که مامورین ساواک او را در خانه اش دستگیر می کنند و او اجازه نمی دهد در خودروی ساواک و میان دو مامور مرد نامحرم بنشیند و می گوید مرا بکشید ولی چنین نمی کنم او نشان می دهد که معیار برای دباغ نه مبارزه که دین و قوانین و معیارهای اسلامی است .
در بخش پیشین به نمونه هایی از جنایات آمریکا در ایران اشاره کردیم. در این بخش ‌برخي از جنايات شوم اين ابرقدرت جهانی در برخی از كشورهاي جهان از جمله ویتنام، پاناما، ژاپن، شیلی، مراکش، پرو، گوآتمالا، نیکاراگوئه، اوکراین و عراق را بیان می کنیم:
با وقوع انقلاب اسلامی، آمریکا سلطه خود در ايران را از دست داد و براي بازگرداندن احاطه خود در این کشور دست به هر اقدامي زد. حضرت امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري (مد ظله العالی) بارها از دشمني آمريكا با ايران، جنايتهاي اين شيطان بزرگ گفته اند ولي در اين اواخر، برخي با بزك كردن آمريكا سعي دارند تا ملت ايران اسلامي را به اعتماد به آمريكا تشويق كنند.
آنچه در روز عاشوراي سال 88 به وقوع پيوست کوس رسوايي فتنه گران را فراگير کرد و پرده تزوير و فريب را از چهره اين منافقين برداشت. ملت به يکباره ديدند در حالي که همگان در عزاي سيد و سالار شهيدان به سوگ نشسته اند، جمعي اوباش سبزرنگ و سياه دل، به پايکوبي و اغتشاش پرداخته و با حمله به عزاداران حسيني در دفاع از سران فتنه شعار مي‌دهند.
يکي از مهمترين خيانت هاي منافقين از آغاز جنگ تحميلي همکاري اطلاعاتي و دادن اطلاعات سري کشور به رژيم بعث عراق است. در واقع منافقين گمان مي کردند که عراق کار انقلاب را يکسره مي کند لذا خود را نزد رژيم بعث به عنوان يک گروه سراسري معرفي نموده بودند تا در قدرت آينده ايران حرف اول را بزنند.
هركسي اعتماد كرد به آمريكا، ضربه‌اش را خورد / همانها نهضت ملي نفت را به انحراف کشاندند و مجدداً سلطه‌‌ي بر منابع طبيعي و مادي ما را به دست گرفتند / همانها در يک مدت طولاني، ديکتاتوري محمدرضا را بر اين کشور تثبيت کردند و از آن با همه‌‌ي وجود حمايت کردند / مذاكره‌ي با آمريكا مشكلي را حل نمي‌كند؛ كجا اينها به وعده‌هاي خودشان عمل كردند؟
گفتگو اختصاصی با حجت الاسلام و المسلمين حميد روحاني
منتظري هيچ وقت استقلال ذاتي نداشت و هميشه به کسي وابسته بود / منتظري ذاتا روحيه انقلابي نداشت / منتظري از يک طرف توسط سازمان سيا و از يک طرف از سوي منافقين و مهدي هاشمي کاملا کاناليزه شد / کار سازمان منافقين فريبکاري بود / فايل صوتي که از آقاي منتظري منتشر شد بهترين سند و معتبرترين مدرک بر اثبات ديدگاه حضرت امام(ره) بود که منتظري را شخصي ساده‌لوح، فريب‌خورده و آلت دست منافقين مي‌دانست.
دشمن فهميد كه راز پيروزي ملت ايران چيست؛ لذا درصدد برآمد تا سياسيون و سردمداران دولتي را از روحانيت و دين جدا كند. / در 28 مرداد كاشاني منزوي و خانه‌نشين بود / عدم حضور کاشانی در صحنه موجب شد كه مردم نيز در صحنه حضور نداشته باشند؛ لذا كودتاچي‌هاي مأمور مستقيم امريكا توانستند بيايند و به‌راحتي بخشي از ارتش را به تصرف درآورند و كودتا كنند. / يك مشت اوباش و الواط تهران را هم راه انداختند و مصدق را سرنگون كردند.
مهم ترين دخالت و نفوذ غربي ها را در تدوين قانون اساسي مشروطه شاهد هستيم که جرج چرچيل، دبير امور شرقي سفارت انگليس در جلسات تدوين قانون اساسي حضور داشته و آنها را به سفير گزارش نموده است و از اين طريق در بحث تساوي حقوق مطرح در تدوين قانون اساسي باعث اعتراضات از سوي اقليت هاي ايراني با هدايت انگليسي ها در ايران شده است
امام خامنه ای: حالا برسيد به اين حرفي كه ما مي‌گوييم شما خودي‌ها وقتي سر قضاياي بيهوده اين‌طور با هم درگير مي‌شويد، دشمن سوء استفاده مي‌كند؛ بفرماييد، اين يك نمونه؛ ديديد دشمن چطور استفاده كرد؟! ديديد دشمن چگونه نيش خود را زد؟! اين مسائل را كنار بگذاريد.
صفحه  از ۲۰