گفت‌وگوی ویژه تسنیم با حسین مرعشی:
عضو ارشد و سخنگوی حزب اصلاح‌طلبان کارگزاران رسماً اعلام می‌کند که برای حمایت از آقای روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۹۶ سه شرط دارند که باید عملی شود.
حسن روحانی که احتمالاً در انتخابات سال 96 دوباره نامزد ریاست جمهوری خواهد شد اکنون با این پرسش روبه‌روست که چرا در زمینه مبارزه با فساد و برخورد با چهره‌های اصلی آنچنان که انتظار می‌رفت جدی عمل نکرده است؟
رئیس خانه احزاب ایران گفت: ۲۵۶ حزب و تشکل سیاسی مجوز دار در سطح کشور وجود دارد
برجام خواسته یا ناخواسته یک دوقطبی را در کشور به وجود آورده که یک طرف آن را موافقین گرفته اند و طرف دیگر را مخالفین! دفاع از برجام توسط جناح موافق تبدیل به حیثیت شده و از سایر موضوعات برای آن هزینه می کنند؛ از طرف دیگر کوبیدن برجام بر سر دولت از طرف منتقدین آن را بیشتر به یک چماق تشبیه کرده است. این جدل ها در حالی انجام می گیرد که ادامه آن می تواند هزینه های سنگینی را در پی داشته باشد!
در حالی که ماه ها تا انتخابات باقی است، طرح ادعای احتمال ردصلاحیت روحانی چیزی شبیه یافتن انسان زنده در مریخ است. مروری بر این پرونده نشان می دهد، اغلب جریان خواهان ادامه وضع موجود از آب و تاب دادن به این داستان های خیالی برای به حاشیه راندن واقعیت های تلخ و دردسرساز استقبال کرده و خود نیز در آن شریک بوده اند.
وقتی به صندلی قدرت به عنوان ابزار و گوشت قربانی نگاه شود، دعوا بر سر به دست آوردن سهمی بیشتر، غیرطبیعی نیست. باید منتظر ماند و دید آیا این دو جریان در این رقابت به تفاهم می رسند یا چنگ و دندان نشان دادن های گاه و بیگاه آنان، به زد و خورد تبدیل می شود.
يکي از سناريوهاي تبليغاتي کليد خورده در آستانه انتخابات 96، هجمه به شهرداري تهران است تا با زير سوال بردن عملکرد شهردار، اولا از حضور وي در عرصه رقابت‌هاي انتخابات ریاست جمهوری جلوگيري نمايند، ثانيا بستر را براي موفقيت در انتخابات شوراها فراهم آورند.
علیرضا رحیمی، عضو فراکسیون امید در مجلس می‌گوید: اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 تنها از روحانی حمایت می‌کنند و اظهارنظرهای متفرقه‌ای که مطرح می‌شود، اظهارنظر فردی اشخاص است.
مهندس غرضی در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال 96، اظهار کرد: من قصد کاندیداتوری در انتخابات را دارم زیرا 60 سال است که با انقلاب هستم و می‎خواهم با آقای روحانی رقابت کنم. وی درباره برنامه‌ها و مولفه‌های خود در انتخابات سال آینده توضیح داد: همواره حقوق عامه را بر حقوق خاصه ترجیح داده‌ام .
در مدل تحزب باید انتخابات حزبی باشد و احزاب فراگیر در کشور وجود داشته باشند و با یکدیگر رقابت کنند و در این مسیر باید همه بزرگان سیاسی عقل و خرد خود را در قالب احزاب تجمیع کنند و تنها مدلی که عقلای عالم آن را قبول دارند نظام حزبی است.
صفحه  از ۴