در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران، در چند جبهه در اطراف خود، درگیر بحران‌های امنیتی به وجود آمده است. درگیری‌های شکل گرفته در عراق و سوریه و از سویی بحران و فاجعه انسانی به وجود آمده در یمن و همچنین تنش میان افغانستان و پاکستان، دایره‌ای از فقدان امنیت را در اطراف ایران رقم زده است. گفتمان امنیتی به وجود آمده، جمهوری اسلامی ایران را به دال مرکزی آن تبدیل کرده است. بنابراین تمام بحران‌های حاضر در اطراف ایران، به سوی مرکز بحران که نقطه امن منطقه به شمار می‌رود، در جریان هستند.
انتقادات عضو کمیسیون قضایی مجلس در مورد مبارزه با فساد:
وی در مورد راهکارهای مبارزه با فساد گفت: باید یک گام اجرایی برداشته شود. با دستورالعمل که مبارزه صورت نمی گیرد. وزرا باید شخصا ورود کنند. اما متاسفانه یک فرد دست چندم را مسئول این کار قرار می دهند که ارتباط هم با او قطع است، اطلاعات درست ندارد و تصمیماتش اثریخش نیست و در نهایت هم خود فرد از ادامه کار ناامید می شود.
اگر به توفیق الهی، هم ملت و هم دولت و هم مسئولان گوناگون بتوانند در مسئله اقتصاد کارهای درست و بجا و متقن انجام دهند، امید هست که در مسائل دیگر، مثل مسائل اجتماعی، آسیب های اجتماعی، مسائل اخلاقی و فرهنگی هم تأثیرگذار باشند. امام خامنه ای 95/01/01
رفع موانع مالی نقش فوق‌العاده و اثرگذاری در احیاء چرخه تولید دارد، اما این بخش با موانع و ناهنجاری‌های دیگری نیز مواجه است، موانعی که در پاره‌ای از موارد اثر آن ها کمتر از مشکلات مالی نیست و نه‌ تنها بحران در این بخش را تشدید نموده است، بلکه می‌تواند آثار سایر اقدامات مانند تأمین منابع مالی و تزریق پول به بنگاه‌ها را نیز خنثی نماید.
پذیرش الزامات سرمایه داری و دست برداشتن از اصول متضاد با آن یعنی دست برداشتن از اصول سیاسی و اقتصادی غیر سرمایه‌داری چون ایدئولوژی اسلامی
يكي از مسئولاني كه طي چند ماهه اخير توانسته در جهت خواسته‌هاي مقام معظم رهبري گام بردارد و به معناي واقعي كلمه همت جهادي را به نمايش بگذارد، حجت‌الاسلام رئيسي توليت آستان قدس رضوي است.
برای اجرایی شدن هر برنامه‌ای، بایستی زمینه ها و الزامات آن از لحاظ فکری و نظری،روحی و روانی، ابزار و امکانات فراهم، و پیش بینی های لازم برای موانع و اشکالات احتمالی و تدابیر لازم برای رفع آنها اندیشیده شود. در غیر این صورت برنامه تنظیم شده موفق و نتیجه بخش اجرا نخواهد شد.
صفحه  از ۵